Svět kryptoměn je dynamický s množstvím každodenních zpráv. Přinášíme vám ty nejnovější zprávy ze světa Etherea, Litecoinu, TRONu, Ripple, ale i pohled na to, jak vnímá Bitcoin spoluzakladatel Apple.

Bitcoin

Spoluzakladatel světoznámé technologické společnosti Apple Steve Wozniak je přesvědčen, že Bitcoin vytvořil obrovské množství hodnoty. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro Bloomberg, kde uvedl, že i navzdory dlouhotrvajícímu bear marketu pozoruje, že od dob největšího boomu Bitcoinu (konec roku 2017) došlo k „obrovské tvorbě hodnot“. Navzdory přesvědčení o potenciálu této kryptoměny se na Bitcoin nedívá jako na investiční příležitost, ale jako na technologii a alternativní způsob, který umožňuje lidem rychlé a levné platby.

„Měl jsem hodně Bitcoinů, ale nikdy jako investor. Používal jsem ho jako experiment v oblasti plateb. Využíval jsem ho na koupi a prodej věcí po celém světě, cestování, či návštěvu restaurací, které Bitcoin přijímaly.

V době, kdy jeho cena šla nahoru, jsem si řekl, že nechci být jedním z těchto lidí (investorů). Já neinvestuji ani do akcií, i proto jsem nikdy nepoužil aplikaci Apple Stock. Nechci být jedním z lidí, kteří sledují cenu Bitcoinu. Ani nevím, jaká je jeho aktuální cena, ale je určitě vyšší než ta, za kterou jsem ho koupil. Jak jsem řekl, mým cílem je experimentovat s Bitcoinem, jako i se zařízeními, které tuto kryptoměnu podporují.

Ethereum

Společnost Inveniam Capital Partners tvrdí, že se rozhodla využít technologii blockchain na tokenizaci jedné budovy v centru Miami na Floridě v hodnotě téměř $66 milionů. Použije přitom blockchain Etherea. Od tohoto kroku si slibuje poskytnutí vyšší úrovně transparentnosti svým klientům a investorům. Celkově chce Inveniam Capital Partners tokenizovat prodej až čtyř budov v celkové výši $260 milionů.

Tokeny se budou prodávat prostřednictvím takzvané holandské aukce, což znamená, že potenciální investoři zadají své vlastní nabídky, v nichž uvedou, kolik tokenů (akcií) chtějí, jakou cenu si představují a jakou kryptoměnou by chtěli platit. Společnost Inveniam Capital Partners uvedla, že bude akceptovat kteroukoli z TOP 50 kryptoměn.

Vzděláváme se: Jak kryptoměny používají kryptografii

Ripple a XRP

Britská společnost Trippki, která se orientuje na rezervování ubytování v hotelech, oznámila, že bude podporovat XRP. Plán zařazení tohoto kryptoaktiva, jako jednu z možností platby, by se měl uskutečnit ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku. Podle slov společnosti by si tak její klienti mohli pomocí kryptoměny rezervovat některý z více než 1.6 milionu hotelů.

Litecoin

Dobré zprávy přicházejí i z táboru LitecoinuTen se stal další platební metodou na online platformě společnosti GLORY, která stojí za přední ligou v kickboxu. Vedle toho, že se Litecoin stal oficiální kryptoměnou akcí této společnosti, si budete moci za pomoci LTC koupit i vstup na jakýkoliv kickboxový zápas organizovaný společností GLORY.

TRON

Podle nejnovější zprávy, vydané společností Rating Dapp, vytvořil TRON nový rekord v počtu nových uživatelů decentralizovaných aplikací (DApps). Jak vyplývá z níže přiloženého grafu, TRON dosáhl v lednu více než 160 tisíc nových uživatelů, díky čemuž jednoznačně překonal EOS (79,528) i Ethereum (59,869).

Zdroj: Rating Dapp

IOTA

IOTA Foundation ve spolupráci s firmou Hackster.io ohlásila spuštění nového  hackathonu (setkání / soutěž programátorů za účelem vyřešení zadaného problému). Výzva, jejíž vítězové si rozdělí více než $100,000, se bude týkat řešení pro inteligentní města za pomoci využití distribuovaného ledgeru. Hackathon se přitom zaměří na čtyři klíčové oblasti: doprava, energie, budovy a rozvoj integrovaných přístupů a datové infrastruktury ve městech.

První clipper malware v Google Play připravuje lidi o kryptoměny: Dokáže měnit zkopírovaný text

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: dailyhodl.com