V pořadí čtvrtá únorová neděle je už za námi. Přinášíme výběr zajímavých zpráv ze světa kryptoměn.

Ethereum: Datum Constantinople hard forku potvrzen

Vývojáři stanovili datum aktualizace Ethereum sítě s názvem Constantinople. Ethereum blockchain je nastaven tak, aby podstoupil tento významný upgrade s příchodem bloku č. 7,280,000, což připadá na 28. únor.

Tento dlouho očekávaný hard fork přinese mnoho vylepšení a navrhované EIP (Ethereum Improvement Proposal) změny mají  vylepšit specifikace základních protokolů, API klientů a standardy kontraktů. Spuštění hard forku bylo odloženo již podruhé v důsledku objevení velké bezpečnostní chyby. Nový kód je mimo jiné kontrolován i auditorskou firmou třetí strany.

Aktualizace sítě zlepší základní protokol Ethereum. Před spuštěním aktualizace na samotné síti se nejprve inovují testovací sítě (Ropsten), aby otestovaly hladký přechod a nové změny, které Constantinople přináší.

Podrobněji o změnách, které Constantinople přinese, se dočtete v našem článku zde.

Trh s kryptoměnami bude na maximu do pěti let

Predikcí o osudu Bitcoinu a kryptoměn bylo již mnoho. Nejnověji se o budoucím stavu Bitcoinu vyjádřil miliardář Tim Draper. V rozhovoru pro Fox Business Tim Draper sebevědomě řekl, že trh s kryptoměnami bude pokračovat v růstu a svůj vrchol by mohl dosáhnout do pěti let.

Tim Draper řekl:

„Myslím, že jsme asi 2 roky od toho, že si lidé budou běžně kupovat kávu kryptoměnami. Pokud si za 5 let budete chtít koupit kávu za konvenční peníze, barista se vám vysměje.“

[Seriál] Proroci pokroku | 6. část

Tim Draper patří mezi první investory do Bitcoinu a jiných kryptoměn. Je známý svou cenovou prognózou, že jeden Bitcoin bude mít do roku 2022 hodnotu $250,000 . Zajímavé je, že svůj názor nezměnil ani v současné historicky nejdelší recesi kryptoměnového trhu.

Draper v rozhovoru chválil i bezpečnost Bitcoinu, o kterém si myslí, že je bezpečnější než banka. Podle něj názor, že Bitcoin slouží kriminálníkům, je zcestný. Draper tvrdí, že fiat (konvenční peníze) transakce jsou v konečném důsledku transakce, které nelze vystopovat, zatímco Bitcoin lze snadno vysledovat.

„Zločinci budou i nadále chtít pracovat s hotovostí, protože každého, kdo se pokusí zneužít Bitcoin (BTC), chytnou. Sice ne v momentě, kdy zločinec BTC obdrží, ale jakmile ho bude chtít utratit, označené tokeny kriminálníka prozradí.“

Coinbase Wallet nyní podporuje Litecoin (LTC)

Společnost oznámila podporu Litecoinu ve své službě Coinbase Wallet. Odteď mohou uživatelé ukládat kromě Bitcoinu, Etheru a ERC-20 tokenů i zmíněný Litecoin.

Pokud byste se chtěli na Coinbase zaregistrovat a využívat služeb této přední burzy, využijte tento doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za $100 (84 €) dostanete Vy i redakce KryptoPortal  ZDARMA Bitcoin v hodnotě $10. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

Peněženka tak už podporuje standardní kryptoměny jako Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) a tokeny typu ERC-20 a ERC-721. Podpora LTC bude v nejbližších týdnech spuštěna i pro uživatele peněženky na zařízeních iOS a Android.

Peněženka Coinbase podporuje oba formáty: adresy SegWit pro nižší poplatky, stejně jako i Legacy adresy pro zpětnou kompatibilitu ve všech aplikacích.

„Podpora LTC je již aktivní – vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko „Přijmout“ na kartě hlavní peněženky a vybrat Litecoin k odeslání LTC do Coinbase Wallet.“

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk