Ve třetím, únorovém vydání žebříčku Fintech 50, seznamu top 50 firem v oblasti finančních technologií, který pravidelně vydává magazín Forbes, se nachází jedenáct firem, které používají technologii  blockchain  nebo jsou nějak propojené s kryptoměnovým průmyslem.

Zakladatelé tří z těchto společností, Bitfury Group, Coinbase a Ripple se kromě seznamu Fintech 50 dostaly i do dalšího Forbes žebříčku, a to  nejbohatších lidí v kryptobyznyse, vydaného minulý týden.

Forbes má na své stránce samostatný článek věnující se vlivu blockchainových a krypto firem, které se dostaly do Fintech 50.

Forbes se vyjádřil, že blockchainové a krypto společnosti, které se dostaly do Fintech 50 nebohatnou jen na vysoké volatilitě kryptoměn. Toto je velmi důležité prohlášení, protože vrhá pozitivní světlo i na kryptosvět jako takový.

Tyto firmy budují infrastrukturu na podporu nejen veřejných kryptotrhů, ale věnují se také iniciativám, které by mohly změnit způsob, jakým se v současnosti provádějí a zaznamenávají finanční transakce.

Žebříček „Forbes Fintech 50″

Z devíti společností, které Forbes označuje za „budoucnost blockchainu a kryptoměn“, se letos do seznamu Fintech 50 pět firem dostalo poprvé. Každá z devíti společností má na stránce Forbes malý profil věnující se jejich aktivitám, spoluzakladatelům, investorům a tomu, co mohou ve finančním byznysu změnit či například jaké společnosti by mohly ohrozit.

Níže je tabulka se všemi blockchainovými a kryptoměnovými projekty, kterým se podařilo umístit v tomto vcelku významném žebříčku:

Název společnosti Sídlo Byznys oblast
The Bitfury Group Amsterdam Wall Street, Blockchain & Bitcoin
Blockchain London Blockchain & Bitcoin, Investing, Consumers
Chain San Francisco Blockchain & Bitcoin, Wall Street
Chainalysis New York City Data & Analytics, Wall Street, Blockchain & Bitcoin
Coinbase San Francisco Blockchain & Bitcoin, Investing, Consumers
Ripple San Francisco Wall Street, Payments, Blockchain & Bitcoin
Robinhood Palo Alto, CA Investing, Consumers, Blockchain & Bitcoin
Shapeshift Zug, Switzerland Investing, Consumers, Blockchain & Bitcoin
Symbiont New York City Wall Street, Investing, Blockchain & Bitcoin
Veem San Francisco Consumers, Small Business, Payments, Blockchain & Bitcoin
Xapo Palo Alto, CA Investing, Consumers, Blockchain & Bitcoin

Všechny umístěné firmy působí a mají zákazníky nebo jiný dopad na USA, i když nejsou v USA založeny. Ze seznamu jsou vyloučeny veřejně obchodované společnosti a jejich dceřiné společnosti, jakož i finanční subjekty, které jsou soukromě vlastněné.

Dalšími společnostmi, které se dostaly do Fintech 50, ale ne do speciálního seznamu  Forbesu věnujícímu se kryptoměnám, jsou VEEM a Robinhood. VEEM je systém pro posílání a přijímání plateb pro byznysy, které používají blockchainovou technologii a Robinhood je aplikace pro obchodování na burze, která svým zákazníkům tento měsíc nabídla obchodování s Bitcoinem a Ethereem absolutně bez poplatků.

Zdroj: forbes.com