Investoři populární kryptoměnové burzy KuCoin vyjadřují obavy, týkající se záhadného ústředí společnosti KuCoin v Hongkongu.

Sídlo firmy KuCoin je prázdné

Hongkongský kryptoměnový žurnalista Jackson Wong zveřejnil  investigativní zprávu týkající se ústředí společnosti KuCoin, která má mít sídlo v Hongkongské čtvrti Wan Chai na ulici 300 Lockhart Road. V průběhu posledních let  KuCoin měl údajně okupovat 20. patro komerční budovy Kiu Fu, kterou má mít  v pronájmu od společnosti Smart Team International Consultants Ltd.

Celou  investigativní zprávu naleznete zde.

Wong ve zprávě uvedl, že osobně navštívil obchodní budovu Kiu Fu ve Wan Chai v Hongkongu, aby si ověřil, že 20. patro je skutečným ústředím společnosti KuCoin. Wong zvonil na zvonek, zpovídal zaměstnance 20. patra a také požádal o setkání s představiteli Smart Team International Consultants. Na jeho překvapení se však dozvěděl, že  Smart Team opustil budovu před lety.

Wong ve zprávě napsal:

Paní pracující v této budově mi řekla, že tam není ani jedna osoba ze Smart Team. Řekla mi, že se před několika lety přestěhovali. Zeptal jsem se jí, jestli se někdy slyšela o burze KuCoin nebo o společnostech zaměřených na kryptoměny. Řekla, že nikdy nic takového neslyšela, a to pracuje na tomto místě několik let.

KuCoin: Honkgonské sídlo je jen pro poštu

KuCoin 12. srpna reagoval na článek a vydal oficiální oznámení na svém Reddit kanálu  /r/ KuCoin . Společnost se vyjádřila, že její  sídlo v Hong Kongu je v opravdu prázdné a skutečné sídlo společnosti je v Singapuru.

Tým KuCoin tvrdí, že  adresa uvedená na webové stránce byla jen poštovní adresou jedné z mnoha dceřiných společností KuCoin,  a že společnost sídlí v Singapuru už nějaký ten čas.

Přesto zůstává nejasné,  proč by společnost měla používat adresu budovy, ve které nikdy nesídlila.

Společnost KuCoin se k článku vyjádřila:

„Vyskytly se zvěsti, že centrální kancelář KuCoin v Hongkongu je prázdná. Veřejné adresy společnosti KuCoin v Hongkongu jsou pouze poštovní adresou jedné z mnoha dceřiných společností společnosti KuCoin. KuCoin Headquarters sídlí v Singapuru. KuCoin byla vždy světovou firmou s více než 300 zaměstnanci a čtyřmi hlavními kancelářemi v Číně, na Filipínách, v Singapuru a v Thajsku.“

Obavy investorů

Obavy investorů z legitimity  KuCoin  jsou oprávněné, protože tato burza je  jediná z předních kryptoměnových burz, která udržuje provoz a sídlo společnosti v tajnosti.

Wong, autor této investigativní zprávy, jako první člověk přinutil společnost KuCoin, aby blíže objasnila své sídlo. Wong ve své zprávě také rozebíral potenciální Exit scam, ve kterém by představitelé této burzy mohli poměrně jednoduše zmizet s financemi svých investorů, aniž by je bylo možné vystopovat. Jedná se však pouze o teoretický scénář. Je zřejmé, že vzhledem k vysokým výnosům, které generují kryptoměnové burzy, je pravděpodobnost, že KuCoin spáchá Exit scam, velmi nízká.

Široce uznávaný trader Crypto Randy v rozhovoru pro médium CryptoSlate řekl:

„Takové věci se v kryptosféře dějí často, ale zdá se, že burza (KuCoin) je stále naživu. Nechci použít slova jako Exit scam, dokud si tím nebudeme jistí nebo se to skutečně stane. Bez ohledu na to doporučuji, abyste nevěřili žádné burze. Kromě aktivního obchodování není mnoho důvodů k tomu, abyste si na nich své kryptoměny uchovávali. Bezpečnost je důležitější než pohodlí.“

Závěr

Jelikož je KuCoin jednou z největších kryptoměnových burz na globálním trhu, pokud bude nadále udržovat svou činnost v tajnosti a skrytou od veřejnosti, investoři mohou ztratit důvěru v legitimitu této burzy. Obecně byste kvůli bezpečnosti své kryptoměny neměli dlouhodobě držet na burzách, ale v peněženkách, od kterých vlastníte privátní klíče.

Díky dlouhodobému růstu a reputaci může být pro burzu prospěšné zveřejnění adresy jejího sídla, tak jako to v posledních letech udělaly burzy Coinbase, UPbit, Bitfinex, Bittrex a Binance.

Budeme rádi, když nás podpoříte „lajkem“ na naší české facebookové stránce.

Zdroj: cryptoslate.com