Bratr nejznámějšího drogového krále Pabla Escobara, Roberto, vydal svou vlastní alternativu k Bitcoinu. Tento hard fork se jmenuje Diet Bitcoin (DDX).

Robertove spojení s dietbitcoinem bylo nezávisle potvrzeno mluvčím jeho vlastní investiční společnosti Escobar Inc.

Webstránka dietbitcoinu obsahuje knihu s 281 stranami, která je dostupná ke stažení v PDF formátu, nese titulek: „Pravdivý příběh v podání Roberta Escobara: Pablův Escobarův Dietbitcoin“ a podtitulek „Po zísakní 100 miliard dolarů, spouští Roberto Escobar kryptoměnu Dietbitcoin ( DDX )“.

Pokud nemáte čas si přečíst plnou verzi, která obsahuje kapitoly s názvy jako „Další Peruánské letadlo“ nebo „Noriega, zrádce„, tak ti, kteří mají zájem si mohou stáhnout white paper, ve kterém Roberto uvádí impulsy, které ho vedly k vytvoření dietbitcoinu (DDX).

Ukázka

„Já Roberto De Jesus Escobar Gaviria jsem první osoba na světě, která veřejně tvrdí, že Bitcoin byl vytvořený americkou vládou, a nebudu poslední osobou, která to řekne. Svět se probudí a zjistí, že to bylo vytvořeno nimi. Ale když to zjistí, bude už pozdě, a když CIA zjistí, že svět už o tom ví, tak prodá všechny své mince a zničí hodnotu Bitcoinu… Takže tady je důvod, proč vytvářím svou vlastní kryptoměnu dietbitcoin (DDX).“

Dietbitcoin je aktuálně ve fázi ICO, která se skládá ze  tří fází, v nichž bude veřejnosti přístupných 1 milion DDX coinů.

  • První fáze bude nabízet 300,000 coinů za $ 2/coin
  • Druhá fáze nabídne 300,000 coinů v hodnotě $ 100/coin
  • Třetí fáze se bude skládat ze  400,000 coinů, ale už za cenu $ 1,000/coin

Avšak celkové dostupné množství mincí je stanoveno až na 1.8 milionu  v době spuštění.

Podle knihy Roberta Escobara to byl právě nepolapitelný Satoshi Nakamoto, který ho sblížil s  kryptoměnami:

„Dostal jsem telefonát. Tentokrát to je od El Conejoho (přezdívka). El Conejo mi řekl, že mluví se Satoshi Nakamoto. On se s ním nejenže bavil, ale právě byli v Limě, Peru. Já jsem mu řekl: ‚El Conejo, já nevím kdo je ten muž, přiveď ho do mého domu. ‚El Conejo odpověděl: „OK.“

Četl jsem v novinách o této kryptoměně zvané Bitcoin. Nevěděl jsem, o čem to vlastně je. Nezajímalo mě to, dokud mi El Conejo nezavolal znovu. Tentokrát mi řekl, že si uděláme vlastní kryptoměnu. Nechápal jsem. Řekl mi, že tvůrce Bitcoinu chce vytvořit kryptoměnu s rodinou Pabla Emillia Escobara Gavirira. Řekl jsem, že OK a schválil jsem dohodu.“

Roberto Escobar pak vysvětluje, že jeho špičkový Dietbitcoin nedovolí „Americanos„, aby sledovali uživatelské nákupy.

Escobar byl zřejmě v kontaktu s další dobře známou figurkou v krypto-světě, a to s  Johnem McAfeem. Podle všeho John McAfee chtěl společně spolu s Escobarem vytvořit kryptoměnu, ale nakonec dohoda padla, protože obchod byl „příliš malý“:

„Nemám rád toho chlapíka. Nikdy předtím jsem o něm neslyšel. Nikdo v Kolumbii nezná jeho jméno. Nevím, jestli ho svět zná, ale já o něm nic nevím. Řekl jsem El Conejo: ‚Jak můžeš založit společnost s chlápkem, kterého nikdo nezná kromě tebe? ‚El Conejo řekl:‘ tak to není. ‚ Já jsem mu na to řekl: ‚Dobře, takhle to vidím já. Nikdy jsem neslyšel o žádném Johnovi McAfeem. Nikdy jsem jeho jméno neslyšel. Je to zbytečné jméno. Ty víš, že jméno, které potřebuješ, je mé jméno. Ne jméno toho muže. ‚ „

Také Roberto Escobar ve své knize vysvětluje, proč si nemyslí, že Ethereum (ETH) je legitimní kryptoměna. Jako faktor uvádí mladého zakladatele Vitalik Buterina.

„Ethereum je kompletní scam. Je to pěkná technologie, ale byla vytvořena malým děckem. Koho trápí toto malé děcko? Mě určitě ne. Může sem přijít a klidně mi mluvit do obličeje. Já mu řeknu: ‚Ty jsi gringo. Myslíš si, že se zajímám o gringo coin? Nezajímám!

Zdroj: cointelegraph.com