Aktuality, Altcoiny, Bitcoin

Weiss Ratings: V roce 2019 dosáhne Bitcoin nových rekordů, XRP se může stát nejhodnotnější kryptoměnou

Ratingová agentura Weiss Ratings zveřejnila prognózu vývoje trhu s kryptoměnami pro tento rok. Několik jejich předpovědí je přinejmenším zajímavých.

Weiss Ratings vidí rok 2019 v pozitivním světle

Přední nezávislá ratingová agentura Weiss Ratings, která působí na trhu již od roku 1971, vydala novou zprávu týkající se vývoje jednotlivých kryptoměn v tomto roce. Vychází z  týdně aktualizovaných údajů, které jsou založeny na přelomovém modelu analyzujícím tisíce údajů o investičních rizicích každé kryptoměny, potenciálních ziscích, technologiích a adopci v reálném světě.

V rámci zmíněné zprávy agentura publikovala sedm technologických prognóz týkajících se kryptoměn a technologie blockchain, přičemž většina z nich je pozitivní.

Bitcoin bude stále více využíván jako nástroj k uchování hodnoty

Pro tým analytiků představuje Bitcoin bezpečný způsob, jak investovat své finanční prostředky. Převádění BTC, respektive platby s ním, je efektivní, levné a rychlé. Agentura je přesvědčena, že v tomto ohledu neexistuje pro BTC žádná konkurence, která by jej mohla porazit.

Náklady na držení Bitcoinu jsou prakticky nulové. Je mimořádně bezpečný a efektivní. Zároveň nemůže být zabaven žádnou vládou. Žádná jiná kryptoměna neposkytuje takovou kombinaci vlastností. A v důsledku toho žádná další aktiva v současnosti nemohou konkurovat Bitcoinu. Výsledek: Bitcoin je na dobré cestě stát se skutečným digitálním zlatem.

Bitcoin, nebo zlato?

Cena Bitcoinu opět stoupne a dosáhne nové All Time High

Přesto, že autoři zprávy neuvádějí konkrétní období v roce a ani samotnou cenu, kterou Bitcoin dosáhne, jsou přesvědčeni, že BTC překoná své maximum z roku 2017, které se pohybovalo na úrovni $19,783.

Za svou existenci zažil Bitcoin do roku 2018 čtyři medvědí trhy s poklesem o 70 % a více. Samozvaní odborníci ho přitom pokaždé odsuzovali na zánik. Po poklesu však vždy následoval prudký růst – bull run, který přinesl zisk až 6,300 %. Stejný scénář (pokles) zažila tato kryptoměna i během uplynulého roku. To, co si však málokdo uvědomuje, je fakt, že v důsledku poklesu cen odešla z trhu většina spekulantů a takzvaných „weak hands“ (slabé ruce). Oproti nim rozumní investoři posílili své pozice a nakoupili ještě větší množství Bitcoinů.

Některé altcoiny zaznamenají extrémní nárůst své hodnoty

Analytici z Weiss Ratings se domnívají, že podobně jako Bitcoin, tak i některé altcoiny zaznamenají masivní nárůst. Zároveň však upozorňují, že tato pozitivní předpověď se týká pouze některých kryptoměn, především těch, které mají skutečnou přidanou hodnotu.

Altcoiny jsou obvykle méně známé a likvidní. Ale i mezi nimi se najde několik projektů s vynikající technologií, která jim může přinést zvyšující se adopci v reálném světě. Tento fakt jim může v konečném důsledku pomoci navrátit se na své nejvyšší hodnoty z roku 2017. Některé z nich mohou přitom dosáhnout až 20násobek jejich předchozí nejvyšší ceny.

Vybraná skupina kryptoměn vybuduje Internet 3.0

Tým Weiss Cryptocurrency Rating uvedl, že projekty jako EOS, Cardano (ADA) a Holo (HOT) mohou přispět k rozvoji nového paradigmatu na internetu.

Kryptoměny jako EOS, Cardano, Holo jsou nyní lídry budování Internetu 3.0 – bezpečnější a udržitelnější celosvětové sítě. I přesto, že konkurence v této oblasti stále narůstá, pokud výše uvedené projekty uspějí, jejich celková tržní kapitalizace by se mohla počítat v bilionech dolarů.

Některé kryptoměny naruší tradiční svět bankovnictví

Analytici ratingové společnosti věří, že XRP a Stellar budou hrát vedoucí roli při optimalizaci a reformě tradičního bankovního systému. Připouštějí dokonce myšlenku, že XRP se může nakonec stát kryptoměnou číslo 1.

XRP a Stellar mají potenciál změnit finanční trhy především z hlediska rychlých a levných převodů. Pokud se společnosti Ripple podaří přebrat pozici SWIFTu, existuje šance, že se XRP stane světovou kryptoměnou číslo 1.

Bitcoin Cash a Bitcoin SV čeká zánik

V jediné negativní prognóze pro rok 2019 byla agentura obzvlášť kritická vůči některým kryptoměnám. Především těm, které vznikly jako hard fork Bitcoinu. Jmenovitě jde o Bitcoin Cash a Bitcoin SV.

Mnohé z kryptoměn čeká z jednoduchého důvodu zánik. Nepřinášejí totiž prakticky nic nového. Tento osud může postihnout i ty, které jsou aktuálně v TOP 10: Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoin. Existuje vysoká pravděpodobnost, že časem ztratí svou hodnotu.

Do TOP 10 se dostanou nové kryptoměny

Tým se domnívá, že k významné změně dojde i v oblasti pozic v aktuálním žebříčku kryptoměn.

Nové kryptoměny, respektive tokeny, jako je Holochain, Hedera Hashgraph a jiné, by mohly v roce 2019 zaznamenat masivní nárůst, který je může dostat až do TOP 10. Jde o projekty, které použitím distribuovaného konsensu přinášejí způsob, díky kterému mohou lidé bezpečně provádět transakce bez důvěryhodného zprostředkovatele.

Kryptoměnový trh v roce 2018: Co všechno způsobilo současnou situaci?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ethereumworldnews.com

1 Komentář

  1. Lukáš

    plácají z hladu, věští z koule…

Odpovědět

Téma od: Anders Norén