Ratingová agentura Weiss Crypto Ratings zveřejnila svou výroční zprávu týkající se vývoje v oblasti kryptoměn. Z reportu vyplývá, že z pohledu technologie a obecné adopce je na tom nejlépe XRP, EOS a Bitcoin.

Objem transakcí roste i navzdory  poklesu cen

Divize zmíněné agentury, která se zaměřuje na digitální aktiva, posuzovala celkem  122 kryptoměn a tokenů. Mezi snad nejdůležitější závěr, ke kterému společnost Weiss Ratings dospěla, je fakt, že adopce kryptoměn má stoupající tendenci. A to i přestože cena samotných digitálních aktiv již delší dobu klesá nebo přinejlepším stagnuje.

Analytici z agentury uvádějí:

„Jelikož ceny dramaticky klesly, mnozí lidé předpokládali, že zájem o přijetí kryptoměn bude také klesat. Údaje však ukazují, že tomu tak není. Důležitý segment průmyslu se těšil pozoruhodnému nárůstu objemu transakcí, kapacity sítí, jakož i jejich samotné bezpečnosti.

To vše díky neustálému rozvoji základní technologie, na níž kryptoměny stojí.“

Weiss Rating: V roce 2019 dosáhne Bitcoin nových rekordů, XRP se může stát nejhodnotnější kryptoměnou

Z technologického hlediska je vítězem XRP

Weiss Ratings v samotném hodnocení uvádí, že primárním kritériem, podle kterého monitorované kryptoměny a tokeny bodovala, byla kombinace jejich technologie a adopce. Z tohoto pohledu obsadil první příčku nativní token sítě Ripple – XRP. Za ním se umístil EOS a na třetím místě se ocitl Bitcoin. V první desítce se dále objevily  Ethereum, Cardano, Steem, NEO, Zcash, Litecoin a Stellar.

K uvedenému pořadí je třeba dodat, že Weiss Ratings ho sestavuje na základě dlouhodobých vizí daných projektů a nezohledňuje možný krátkodobý růst či pokles. Toto hodnocení je tím pádem určeno převážně investorům, kteří berou investici do digitálních měn jako dlouhodobou záležitost.

Z dlouhodobého hlediska je totiž podle autorů zprávy XRP nejvážnějším konkurentem pro SWIFT, EOS je z technologického hlediska vyzyvatelem konkurenčního Etherea a Bitcoin se s největší pravděpodobností stane oblíbeným uchovatelem hodnoty pro mnohé investory.

Bitcoin poskočil díky Lightning Network

Souběžně se zmíněným žebříčkem publikovala agentura Weiss Ratings i celkové hodnocení sledovaných kryptoměn a tokenů. Přesto, že podle zprávy zaznamenalo několik projektů výrazné zlepšení, nejlepší známka, jakou vybraným kryptoměnám Weiss Ratings udělila, byla „B-„. Toho hodnocení shodně dostaly EOS, Bitcoin, XRP a BNB. V případě tokenu burzy Binance však agentura dodává, že hodnocení bylo ovlivněno nedávným nárůstem jeho ceny, který nemusí být udržitelný.

Bitcoin si přitom oproti minulému vydání polepšil o jeden stupeň. Analytici vzali totiž v úvahu progres, který síť za ten čas udělala, především implementaci off-chain řešení v podobě Lightning Network. EOS a XRP si své původní hodnocení udržely, zatímco z pohledu tržní kapitalizace druhý nejsilnější kryptoměnový projekt Ethereum se nedostal ani do TOP 5.

Zdroj: weissratings.com

Zbytek kryptoměn v žebříčku dostal hodnocení „C-“ (27 digitálních měn), „D-“ (75 projektů) a velmi slabé hodnocení „E-“ (16 monitorovaných coinů).

Při pohledu na obrázek výše je vidět, že stejně jako v celkovém žebříčku, tak i v tomto je první trojka stejná. Na první místo se však před XRP dostal EOS. Bitcoin si udržel svou třetí pozici. V první desítce se objevila i kryptoměna se snad nejlepším marketingem TRON (TRX).

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ethereumworldnews.com