Miliardář a investor Warren Buffett  si myslí, že technologie blockchain je důležitá a zajímavá. Bitcoinu však není až tak přesvědčen.

Předseda a výkonný ředitel nadnárodního konglomerátu Berkshire Hathaway v rozhovoru pro Becky Quick z CNBC zopakoval své dlouhotrvající názory na Bitcoin, kde nazval způsob, jak někteří lidé vnímají Bitcoin, „iluzí“.

„Je velmi důmyslný a blockchain je důležitý, ale Bitcoin nemá žádnou jedinečnou hodnotu. Nic neprodukuje, celý den se na něj můžete dívat a nevzniknou z něj žádné malé Bitcoiny ani nic podobného,“ řekl Buffett. 

Přiznává, že Bitcoin a blockchain mu vysvětlili jiní lidé, a dodává:

„Lidé si vysnili, že něco takového jim změní život. Je velmi důmyslné najít způsob, jak omezit nabídku a ztížit vytváření další nabídky v budoucnosti, ale blockchain nezávisí na Bitcoinu.“

Dále už nerozvedl, proč považuje blockchain za důležitý. Buffett však poznamenal, že J.P. Morgan Chase spouští svou vlastní kryptoměnu navázanou na dolar – JPM Coin. Není jasné, co si myslí o tomto konkrétním využití blockchainu.

J.P. Morgan vydává první kryptoměnu pod záštitou banky, která má změnit platební byznys

Stejně jako Buffett, tak i generální ředitel společnosti J.P. Morgan Jamie Dimon již dlouho útočí na BTC. V roce 2017 ho označil za „podvod“, i když později řekl, že tohoto komentáře lituje navzdory přetrvávajícím výhradám.

Jed na krysy na druhou

Buffettův názor na BTC je dobře známý. Již v roce 2014 varoval investory, aby se mu vyhnuli.

Loni v květnu během každoročního setkání akcionářů Berkshire nazval BTC krysím jedem na druhou“  a poznamenal, že je to „neproduktivní aktivum“.

„Cena Bitcoinu je závislá od jednotlivců, kteří chtějí zaplatit více za každou minci než předtím,“ řekl.

Podobně předpověděl v lednu 2018, že BTC dospěje ke „špatnému konci“ a zdůraznil, že Berkshire nebude nikdy s Bitcoinem obchodovat.

Z kokainu na kryptoměny: Escobarův bratr vydává svou vlastní kryptoměnu

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coindesk.com