Jedna z nejoblíbenějších platebních aplikací na světě Cash od Square se chystá implementovat Bitcoin Lightning Network neboli druhou vrstvu Bitcoinové sítě.

Aplikace Cash již nyní nabízí jeden z nejjednodušších způsobů na nákup a prodej Bitcoinu.

Výkonný ředitel společnosti Square a Twitteru Jack Dorsey se v interview vyjádřil, že spolupracuje s týmem Lightning Labs na tom, aby Lightning Network platby (LN) společně implementovali do aplikace Cash.

TOP Bitcoin Lightning Network aplikace současnosti

Zlepšení BTC transakčnosti je prioritou

LN je druhá vrstva Bitcoinu (BTC), která řeší problém rychlosti transakcí na Bitcoinové síti. Síť BTC už déle čelí různým kritikám, které tvrdí, že nejznámější kryptoměna je příliš pomalá, drahá a nepraktická pro masovou adopci.

Dorsey tvrdí, že zlepšení BTC transakčnosti je vysokou prioritou a že je jen otázkou času než společnost integruje technologii, která umožní rychlejší a snadnější používání Bitcoinu při běžných nákupech.

Dorsey říká:

„Velmi rádi bychom BTC síť udělali tak rychlou, efektivní a transakční, jak je to jen možné. Vyžaduje si to detailní pohled na naši prodejní základnu a náš rejstřík. Není to otázka „Zda?“, ale spíše „Kdy?“ se nám to podaří. Jde o to, abychom zjistili, jak zajistíme dosažení potřebné rychlosti a efektivnosti. Díky práci, kterou jsme odvedli na straně prodejců, zajistíme, že transakce budou co nejrychlejší.“

Dorsey uvedl, že appka si už prošla dlouhou cestou s cílem zpřístupnit BTC svým uživatelům. Aplikace jim umožňuje utrácet BTC i prostřednictvím debetní karty Visa.

„Myslím si, že právě prožíváme dost silný zážitek. Lidé, kteří se v minulosti nemohli dostat do Bitcoinové sítě, mohou tak nyní učinit jen jednou rukou a mohou se přímo připojit do této sítě a vidět ji žít a dýchat. Hodláme pokračovat v jejím rozšiřování, a to jednoduchou a dostupnou cestou.

Naše Cash aplikace v konečném důsledku přináší dostupnost. S Cash zvyšujeme počet lidí, kteří se mohou účastnit na ekonomice v celosvětovém měřítku. Cash se v této oblasti dostal opravdu daleko. Vidíme, že lidé, kteří nikdy neměli bankovní účet, začínají s aplikací Cash a používají ji na ukládání svých peněz či získávání Cash karty, kterou používají po celém světě. Rovněž mohou nakoupit a prodat BTC a uložit si je na svém účtu, kde je pak mohou utrácet pomocí své Visa karty.“

7 nejčastějších kryptopodvodů a jak se jim vyhnout

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: dailyhodl.com