Analytická firma pro finanční trhy Indexica na základě svého výzkumu tvrdí, že hlavní hnací síly pro bitcoin (BTC) a ostatní kryptoměny se kompletně liší od těch, které řídí tradiční trhy.

Co stojí za pohybem ceny bitcoinu je stále záhadou

Zac Selber, výkonný ředitel Indexica, se pro Forbes vyjádřil, že BTC a ostatní kryptoměny se nechovají podobně jako hlavní tradiční aktiva:

„Po provedení rozsáhlého výzkumu bitcoinu a ostatních kryptoměn, přičemž jsme udělali mnohem více testů jako u jiných analyzovaných aktivech, jsme došli k závěru, že cena BTC a kryptoměnový trh neodpovídá na podněty tak, jak bychom očekávali.“

Narůstající adopce Bitcoinu: Podívejte se na mapy s počtem uživatelů a distribuci uzlů

Podle Selbera jsou na trhu s akciemi hlavními hnacími silami prohlášení předních společností, nové technologie, vládní opatření. Zdá se však, že nic z toho nemá významný dopad na BTC.

Selber dále vysvětluje:

„Obyčejně umíme určit 40 % hnacích sil pro cenové pohyby aktiv. U BTC jsme je však nebyli schopni najít. Když se pohyb ceny nedá vysvětlit nebo identifikovat, znamená to, že ještě chvíli potrvá, než se dané aktivum stane tradičním.“

Je to příliš komplikované

Senior tržní analytik z eToro Mati Greenspan se k dané věci vyjádřil, že podle něj výzkum Indexica obsahuje příliš komplikované parametry pro tak specificky rozvíjející se třídu aktiv.

Není dostatek informací potřebných k vytvoření „plně realizovaných tržních metrik“ používaných na návrh prediktivních modelů akcií, komodit atd. Tvrdit však, že  kryptoměnovým trhem nic nehýbe, je podle Greenspana také nesprávné. Použitím jednoduchých technických indikátorů, jako jsou trendové čáry, či sledování základních věcí, jako je aktivita na síti a samotná adopce, poskytuje pohled na pohyb ceny, speciálně pro BTC/USD.

Jeden satoshi má již nyní vyšší hodnotu než některé národní fiat měny

Krátkodobý sentiment může způsobit změny hybnosti v různých časových okamžicích. Nárůsty nebo poklesy, ke kterým dochází při takových událostech, jsou obvykle pomíjivé, přičemž cenová akcie se vrací zpět do předchozího stavu.

Bitcoin se stává vyspělejším aktivem

Na začátku trh ovlivňovaly útoky na burzy či negativní vládní nařízení. V současnosti takové události, a překvapivě ani pozitivní zprávy, cenu BTC velmi neovlivňují.

Rostoucí konsenzus spočívá v tom, že BTC se stále více stává vyspělejším aktivema to od doby nejvíce řízeného bull období z roku 2017. BTC tak masivní zájem zažil po svém téměř 80% úpadku v roce 2018, ze kterého se nyní postupně vzpamatovává.

Textové dokumenty výzkumu od Indexica obsahují podobný jazyk, jaký můžeme vidět u hlavních tříd aktiv. Tým Indexica tvrdí, že tento trend představuje nástup doby BTC.

Následující měsíce budou pro BTC klíčovými. Centrální banky a jejich nové politiky by mohly posunout světovou ekonomiku do spirály a vytlačit tak cenu BTC na jeho nové ATH (historicky nejvyšší cenu).

V posledních dnech se BTC podařilo překonat hranici $9,000. V době psaní článku se jeho cena pohybuje na úrovni $9,281.65 (1.39 %). Tržní kapitalizace bitcoinu je $164 miliard.  

Bitcoin je momentálně nejvýkonnějším aktivem roku 2019!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: bitcoinist.com