Bitcoin, jako největší a nejdéle působící kryptoměna na světě, bezpochyby v sobě ukrývá mnoho potenciálu. Názory, vize a predikce o jeho budoucnosti a využitelnosti přicházejí z každé strany. Lightning vývojář Jack Mallers se nedávno vrátil z Číny, kde si mohl potenciál BTC vyzkoušet přímo z první ruky. Jeho postřehy a názory zveřejnil na sociální síti Twitter. Jack si vyzkoušel potenciál BTC na vlastní kůži a chce se o něj podělit s celým světem.  

BTC jako světové platidlo

Když záhadný Satoshi Nakamoto představil poprvé Bitcoin veřejnosti, jeho původním cílem bylo odstranit moc vlády a bank nad penězi lidí a vrátit ji zpět do rukou jejich uživatelům. Bitcoin (BTC) si od té doby prošel dlouhou cestou, v níž ukázal, že jeho potenciál je mnohem větší. První kryptoměna světa narušuje originální finanční systém a technologický sektor. Odhaduje se, že BTC dosáhne hodnoty od $100,000 do několika milionů dolarů. TOP firmy se o Bitcoinu vyjadřují jako o budoucí globální měně.

Bitcoinová síť slaví 10 let! Od vytěžení Genesis bloku uplynula již dekáda

Bitcoin boří bariéry a překračuje hranice

Jack Mallers je vývojářem pro Zap, Lightning Network (LN) řešení v rámci počítačových kryptopeněženek a brzy i pro iOS. Jack se nedávno vrátil z výletu z Číny, kde představoval tuto službu. Diskutoval tam o všem ve spojitosti s Bitcoinem, Lightningem, Zapem a o tom, jak by mohla vypadat budoucnost nejen v tomto sektoru.

Jack shrnul své postřehy v několika bodech na sociální síti Twitter, kde napsal:

  1. Minulý týden jsem byl v Číně diskutovat o Bitcoinu, Lightningu, Zapu a o tom, jaká může být budoucnost. Odezva lidí byla úžasná. Na tuto zkušenost nikdy nezapomenu.
  2. Bitcoin je prvním celosvětovým globálním jazykem. Lidstvo nemluví stejným jazykem, nejí totéž jídlo, nemá tytéž záliby, ale všichni se přikláníme k projektům jako BTC, Lightning a Zap, protože reprezentují lepší svět.
  3. Bitcoin není softwarem, kterému by chyběla adopce u konzumentů, nebo aplikací, které chybí srovnání výkonnosti, či podnik, který potřebuje vyměnit lídra. BTC je globálním fenoménem. Je to nápad a nástroj, který reprezentuje spojenější a svobodnější svět.
  4. Síla BTC překonává všechny jazykové bariéry, vládní restrikce, veřejné pomluvy, sociální útoky i podnikové nepřátele. BTC je něco, čemu nerozumíte, dokud to nevyzkoušíte, nevyužijete a neuvidíte to.

Mallers vysvětluje, že ačkoliv existuje několik různých kultur mezi námi všemi, jako jsou různé názory, hobby, jazyky, tak jazyk Bitcoinu je globální. Kód BTC je matematický, což představuje další univerzální jazyk.

Velmi pěkný tweet je i tento, hovořící o kamarádství a vzájemné soudržnosti:

Bitcoin pomáhá lidem dostat své finance zpět do svých rukou

Přestože byl BTC v některých zemích zakázán a jeho jméno bylo zatracováno mnoha finančními magnáty, řediteli bank a politiky, tak je stále živý a silný.

První kryptoměna na světě je decentralizovanou a šifrovanou digitální měnou, proto by měla být chráněna před vládními restrikcemi, které se ale přesto snaží kryptoměny dostat pod svou kontrolu. Technologie, která stojí za touto průlomovou měnou, by mohla být používána na přeshraniční transakce, nebo sloužit pro ty, kteří nevěří bankovním systémům a vládě, co se týče jejich peněz.

Efekt Bitcoinu a jeho dosah je možné pozorovat v zemích s bojující ekonomikou, jako je například Venezuela. BTC tam pomáhá lidem poznamenaným špatnou ekonomikou užívat si takovou finanční svobodu, jakou si zaslouží každý občan na světě. Bez kryptoměn by byli tito občané vázáni pouze na vládní kontrolu nad jejich domácí fiat měnou.

Vzděláváme se: Jak kryptoměny používají kryptografii

Je Lightning Network klíčem k tomu, aby se Bitcoin stal světovou měnou?

Bitcoinová síť byla během posledního býčího období na trhu přetížena transakcemi. Vysoké transakční poplatky a pomalé transakce poukázaly na fakt, že první kryptoměna podle tržní kapitalizace ještě není připravena pro masové používání, a tedy ani stát se globální měnou.

Zdá se však, že řešení Lightning Network (LN) by mohlo být klíčem k otevření potenciálu BTC stát se světovou měnou. LN zvyšuje rychlost BTC sítě, tedy transakcí, a snižuje i poplatky. Už díky updatu SegWit se tyto proměnné dramaticky změnily, ale LN pomůže Bitcoinu pokročit mnohem dál.

Bitcoinový nadšenec a CEO Twitteru Jack Dorsey jako první prohlásil, že BTC by se eventuálně mohl stát celosvětovou měnou. V poslední době se více věnoval i LN, aby tak pomohl Bitcoinu v cestě na vrchol.

Spoluzakladatel Twitteru a výkonný ředitel Square se zúčastnil probíhajícího transakčního experimentu a dokonce rozjel vlastní LN uzel jako znak podpory.

Tento BTC maximalista řekl, že přidání podpory LN do jeho Square Cash aplikace je jen otázkou času. Rovněž podporuje začínající LN BTC tipping na Twitteru. Tyto významné kroky od hlavních světových společností, které lidé mají rádi, mohou Bitcoinu výrazně pomoci urychlit jeho adopci.

Celé vlákno Jacka Mallerse naleznete zde.

10 důvodů podporujících Bitcoinový maximalismus

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: newsbtc.com