Magazín TIME přinesl hodnocení Bitcoinu (BTC), z nichž vyplývá, že kryptoměny jsou „důležité pro svobodu“ a jsou „cestou ven“ z autoritářství.

TIME: Nevěříte svým autoritám? Přejděte na Bitcoin!

TIME se na sklonku roku rozhodl přinést mix různých hodnocení Bitcoinu, která uznala alespoň některá z jeho základních případů použití.

Alex Gladstein z TIME se vyjádřil na sociální síti Twitter následovně:

Moje rubrika v TIME na téma, proč je Bitcoin důležitý pro svobodu, uvádí:

„Pro miliardy lidí žijících pod kontrolou autorit může být alternativní peněžní systém útěkem z ekonomické kontroly. Pro nás všechny zas zachovává peer-to-peer přednosti hotovosti ve stále více digitálním světě financí.“

Transparentní transakce, nedostatek vládní kontroly a začlenění do bankovního systému. To je jen zlomek toho, s čím dokáže pomoci finanční systém postavený na Bitcoinu. Alex Gladstein vysvětluje, že svět by měl proto trávit více času rozvíjením Bitcoinu.

„Pokud zainvestujeme více času a zdrojů do rozvoje kryptopeněženek, které by byly lehké a srozumitelné na používání, do rozvoje kryptoburz a do lepších vzdělávacích materiálů o Bitcoinu, tak má BTC potenciál vytvořit opravdový rozdíl až pro 4 miliardy lidí, kteří nemohou věřit vlastním autoritám, nebo nemají přístup k bankovnímu systému.“

Lite.IM přináší Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Bitcoin by pro ně mohl být cestou ven

Během tohoto roku jsme byli svědky, jak se např. obyvatelé pod zkorumpovaným vládním režimem ve Venezuele ve velkých počtech obrátili na BTC. Přechod na BTC podnikli proto, aby obešli fiat peníze, utekli z vládního útlaku a falešných  kryptoscamů, spuštěné samotnou vládou.

Soukromí je neodmyslitelnou součástí kryptoměn

Takové používání BTC je v reálném světě často ignorováno odpůrci včetně ekonomů, jako je Nouriel Roubini, a dokonce i prominentními bankovními osobami, které nadále tvrdí, že kryptoměny jsou jen Ponzi schéma.

TIME magazín však také ne vždy mluvil o kryptosféře jen v dobrém. Teprve nedávno v říjnu prohlásil, že Bitcoin všechno jen zhoršuje. Speciálně pro ženy může být obtížnější získat přístup k bankovním službám. TIME také zveřejnil několik kontroverzních vyjádření o tomto sektoru, přičemž blockchain popsal jako „respektovaného bratrance kryptoměn“.

Ve spojení s problémy ve Venezuele, TIME v posledním článku poukázal na nedostatek soukromí, které se stalo neodmyslitelným při menším využívání hotovosti. Inovační možnosti, jako Venmo od PayPal, však přicházejí se spoustou nevýhod.

„Když zaplatíte někomu prostřednictvím softwaru, jako je Venmo, může to vést k použití až tří nebo čtyř finančních zprostředkovatelů, i když příjemce by mohl stát přímo před Vámi. Každý zprostředkovatel může potenciálně cenzurovat, sledovat a profitovat z Vašich plateb.“

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinist.com