Americká Nasdaq, jedna z předních světových burz cenných papírů, v první polovině příštího roku uvede na trh kryptoměnové futures, uvedl to pro britský denní tisk Daily Express Joseph Christinat, viceprezident společnosti.  Potvrzení přišlo po několika měsících mediálních spekulací. Společnost na tomto projektu pracuje již několik měsíců, vysvětlil Joseph Christinat.

Nasdaq propojí deriváty s největší virtuální měnou Bitcoin (BTC). Společnost uvede produkt na trh, jakmile obdrží zelenou od Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Coinbase, Nasdaq a Bakkt: Tři firmy připravující se na další kryptoboom

Christinat uvedl:

„Bitcoin futures budou uvedeny na trh v první polovině příštího roku, čekáme pouze na povolení CFTC. Na tento projekt bylo vynaloženo příliš mnoho úsilí. Byla by škoda, aby to zůstalo jen v teoretické rovině.“

BTC Futures spustíme za každou cenu

Společnost provedla analýzu derivátů BTC v průběhu celého roku 2018 a rozhodla, že první pololetí roku 2019 je vhodným obdobím pro spuštění derivátů. Nedávné pády Bitcoinu a altcoinů nemají podle Christinata na tento plán vliv.  Americká burza se zajímá o technologii blockchain a kryptoměny již od roku 2013, vysvětlil výkonný ředitel společnosti Nasdaq.

„Blockchain jsme si osvojili již před 5 lety. Když se technologie poprvé objevila, tak jsme prostě vystrčili hlavu z okna a zakřičeli na ni: „Hej! Pojď sem k nám,“ vysvětloval Christinat.

„Vynaložili jsme spoustu finančních prostředků a energie na to, abychom toho byli schopni. Plánovali jsme to dlouhou dobu. Dlouho předtím, než nastal na trhu zmatek, který nebude mít v žádném případě vliv na načasování. Ne, tečka! Ke spuštění dojde tak jako tak,“ dále uvedl Christinat.

Několik tradičních kryptohráčů pracuje na virtuálních mincovních derivátech jako způsobu diverzifikace svých portfolií a přilákání institucionálních investorů, jako jsou zajišťovací fondy na trhu s digitálními měnami. V první polovině roku 2019 začne Baktt, budoucí kryptoobchodní platforma NYSE- vlastník ICE, také nabízet BTC futures.

Blockchain Transaparency Institute zveřejnil zprávu o falešných objemech na kryptoburzách

Zdroj: cryptovest.com