Všichni dozajista znají Microsoft, anebo o této společnosti alespoň jednou v životě slyšeli. Málo lidí však ví, že Microsoft se v prvních dnech svého vstupu na trh zaměřoval primárně na osvojení a ne na vývoj výpočetní techniky. Bill Gates se prvotně usiloval o to, aby společnost vstoupila na různé trhy po celém světě. Když Microsoft dosáhl tuto metu, až potom začal technologický vývoj.

Jaké jsou výsledky této taktiky? V současné době jsou produkty společnosti Microsoft jakýmsi standardem a téměř každý jedinec vlastní nebo vlastnil jejich produkt. A to je pořádný úspěch. Co se týče kryptoměn, mnozí se domnívají, že reálná adopce a proniknutí do běžného života je ještě v nedohlednu. Ale je to skutečně tak?

Ripple jako nejúspěšnější projekt?

 Podle tržní kapitalizace se pravidelně umisťuje v TOP 5ti nejsilnějších kryptoměnách. Podstata a povaha Ripple často rozděluje kryptosféru do dvou táborů, avšak o tom tento článek není. Pokud se objektivně podíváme, na co se  Ripple v současnosti soustřeďuje a na čem pracuje, najdeme mnoho paralel s Microsoftem v raných stádiích. A lidé si to začínají uvědomovat.

Phillip Nunn, specialista na šifrování a přední postava v kryptosféře, je známý tím, že dlouhodobě Ripple nemá v lásce. Avšak jeho názor se začíná měnit.

I’ve been called out a lot about my #ripple $xrp statements.

You’re missing the point. And it’s this. #crypto only survives now with one thing.
ADOPTION.

And Ripple are way ahead of any other offering when it comes to relationships with banks etc.

We should all applaud.

— Phillip Nunn 🚀 (@PhillipNunnUK) October 7, 2018

 

Často se mě ptáte na mé poznámky o Ripple. Nicméně zdá se, že jste je nepochopili. Kryptoměny přežijí jen díky jeden jediné věci. Adopci. A Ripple (XRP) je v tomto směru mnohem dál (spolupráce a vztahy s bankami) než jiné kryptoměny. Měli bychom Ripplu všichni tleskat.

Načasování je nejdůležitější

Jen před nedávnem jsme Vás informovali o tom, že řešení pro mezinárodní platby od společnosti Ripple, xRapid, bylo spuštěno. Trh na to patřičně reagoval a hodnota XRP narostla. Avšak to je jen začátek. Postupem času banky po celém světě příjmou tento systém (a to hlavně USA a Asie) a celková hodnota sítě Ripple bude jen růst. Phillip Nunn si to uvědomuje a proto začíná měnit svůj postoj.

Platební síť Ripple

Drtivá většina kryptoměn se zaměřuje na svou hodnotu a postavení na trhu. Ripple se však úspěšně soustřeďuje na spolupráci s velkými hráči jako jsou banky. Mezi nejznámější společnosti, které s Ripple spolupracují, patří i Erste Group, Mitsubishi Corporation, Bank of England, Banco Santander. Seznam všech spoluprácí můžete najít zde.

I díky tomu je Ripple o krok před ostatními kryptoměnami, včetně Bitcoinu.

Závěr

Boj o přežití kryptoměn se bude odehrávat nafrontě adopce a přijetí do běžného života“Ta kryptoměna, která si najde místo v dnešním světě, vyhraje a přežije. Zdá se, že Ripple se k tomuto vítězství blíží. Společnost Ripple má obrovskou výhodu v podobě brzkého vstupu na trh s jasnou cílovou skupinou – banky. A ty už začaly přijímat XRP jako prostředek převodu finančních prostředků. Ripple je pro banky rychlejší, méně nákladný a technologicky atraktivní.

Microsoft se ve svých začátcích soustředil na adopci a proniknutí na trh, a až pak přišel boom. Vidíte tu podobnost s Ripple?