Vedoucí platební brána PayPal, jejíž hodnota je více než $97 miliard, účtuje obchodníkům používajícím jejich portál vysoké poplatky, navíc k základnímu poplatku 2.9 %. Vysoké poplatky společnosti PayPal donutily obchodníky poohlédnout se i po jiných alternativách, jakými jsou kryptotransakce k minimalizaci transakčních nákladů.

Běžný poplatek přes PayPal je kolem 2.9 %

Pro většinu uživatelů PayPalu při transakcích mezi uživateli v rámci téže země je běžně účtován poplatek ve výši 2.9 %. V případě transakce uživateli do jiné země se započítá i směnný kurz, který je ve výši od 2.9 do cca 5 a více %.

Obchodníkům tak může výše poplatku přesáhnout hodnotu 8 až 10 % v závislosti na zemi obchodníka nebo uživatele.

Použitím kryptoměn a různých platebních řešení s využitím blockchainové technologie by obchodníci mohli ušetřit velké peníze na transakčních poplatcích.

Rekordní transakce v Litecoin síti: 1,15 milionu LTC za $0,50

8% poplatky, zmrazení účtů na 3 měsíce

Jeden švýcarský obchodník sdílel na Redditu snímek obrazovky transakce zahrnující platbu přijatou od kupujícího s ochranou prodejce.

Prodejce snímek platby komentoval:

„Žiji ve Švýcarsku. Když si někdo z Ameriky koupí můj produkt a zaplatí přes PayPal, tak si PayPal zaúčtuje 8.12% poplatek. Ano, 8.12% poplatky! To je naprosto nepřijatelné a právě proto potřebujeme kryptoměny.“

Výpis transakce a vysoký poplatek PayPalu. Zdroj: Reddit

Z elektronického výpisu lze vidět, že za kryptoměnové hrací karty v hodnotě 14.9 CHF, což je přibližně $15, si PayPal zaúčtoval transakční poplatek 1.21 CHF, což představuje 8.12 % z celkové částky produktu.

V tomto případě se částka poplatku jeví nízká vzhledem k nízké hodnotě produktu, ale pokud by obchodník prodal 1,000 podobných hracích karet v celkové hodnotě $15,000, tak 8.12% poplatek ze zisku by byl $1,218Takové číslo už není zanedbatelná částka.

S novou verzí Litecoin Core klienta se poplatky v síti sníží až 10násobně

Využívání kryptoměn může značně snížit náklady obchodníků

Obchodníci musí často řešit různé náklady, zvláště pokud prodávají fyzické produkty, jako skladovací náklady, daně a mnohé jiné výdaje. 8.12% poplatek stažený ze zisku před dalšími náklady představuje pro obchodníky výraznou finanční zátěž.

Mnoho platebních platforem používá tzv. systém ochrany prodejce, kdy určité přijaté platby obchodníků platební brána zmrazí po dobu 3 měsíců. Tím jsou obchodníci omezeni ve výběrech peněz od kupujících na určitý čas pro případ, že by kupující požadoval vrácení peněz.

Podobné platební politiky značně omezují obchodníky a způsobují jim výrazné problémy. Trpí jimi zejména malí obchodníci, kteří potřebují okamžitou hotovost na řešení naléhavých plateb a na pokrytí výdajů s příjmy generovanými prostřednictvím platforem elektronického obchodu a službou PayPal.

Celý Reddit příspevěk naleznete zde.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com