Gigant mezi kreditními kartami, společnost Visa Inc., kupuje britskou platební společnost Earthport za $250.6 milionů. Earthport je partnerem společnosti Ripple a poskytuje přeshraniční platební služby pro banky a společnosti založené na blockchainové platební síti již od roku 2015.

Podle portálu Reuters vyplatila Visa v rámci fúze Earthportu čtyřnásobek hodnoty akcií k 26. prosinci. Londýnské ústředí označilo nabídku Visa za „férovou a rozumnou“, přičemž ji doporučilo všem držitelům akcií akceptovat. Visa projevila zájem o Earthport hlavně proto, že chce rozšířit její mezinárodní platební obchody, které v roce 2018 narostly až o 10 %.

Distribuovaný ledger zjednodušuje platby

Earthport zjednodušuje mezinárodní peněžní transakce používáním jednoho API (aplikační programové rozhraní) na zaúčtování a potvrzení domácích prostředků s bankovními partnery. Partnery Earthportu jsou kromě Ripple i Bank of America, Hyperwallet, Transferwise, Payoneer a Japan Post Bank.

Earthport spustil v lednu 2016 první celosvětový rozbočovač pro distribuované účetní knihy (DLH – Distributed Ledger Hub). Díky DLH mohou klienti Earthportu používat technologii skupinové distribuované knihy pomocí jednoho jednoduchého a cenově dostupného API, a to poprvé ve finančním odvětví.

API kromě přístupu do Ripple ekosystému nabízí také přístup k široké škále platebních metod, které Earthport nabízí ve více než 200 zemích.

Současný model mezinárodních plateb je zobrazen nalevo a řešení Earthportu napravo. Zdroj: ccn.com

Výkonný ředitel Ripple Brad Garlinghouse řekl ještě v listopadu 2018, že nejméně 100 bank propojených se SWIFT (Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) technologií již podepsalo partnerství s Ripple. Podle Garlinghouse se tím bourají obavy SWIFTu, zda blockchain a kryptoměny budou hrát roli v bankovním sektoru.

„SWIFT se teprve nedávno vyjádřil, že nevidí blockchain jako řešení pro korespondenční bankovnictví. Máme více než 100 jejich zákazníků, kteří tvrdí opak,“ řekl Brad Garlinghouse.

Právě proto Garlinghouse nedávno daroval $50 milionů 17 univerzitám po celém světě, aby pomohly širší adopci blockchainu. Společnost Ripple darovala americké dolary a ne kryptoměny.

Ripple se také zmínil, že zájem o blockchain stoupá, protože lidé začínají objevovat potenciál této technologie.

Brad Garlinghouse: XRP by mohlo překonat i Bitcoin

Ředitel Ripple zůstává i navzdory nepříznivé recesi v kryptosféře extrémně optimistický, co se týče blockchainu, kryptoměnového odvětví a budoucnosti jeho firmy.

Garlinghouse zdůraznil, že nativní kryptoměna společnosti Ripple, XRP, zůstává jedinou digitální měnou, která se úspěšně integrovala do platebního systému velkých bank.

Vyhrává Ripple kryptoměnové závody o adopci?

Ředitel Ripple dokonce předpověděl, že XRP by mohlo eventuálně překonat i  Bitcoin (BTC). Opakovaně vyjádřil názor, že XRP je nezávislé na Ripple a mohlo by pokračovat v obchodování dokonce i kdyby Ripple jako společnost ukončila činnost.

„Je jasné, že XRP není běžným tokenem. Pokud by společnost Ripple skončila, XRP obchody by pokračovaly dále na stovce burz po celém světě. Ripple je důležitou součástí XRP ekosystému, ale nepředstavuje nezbytný článek tohoto řetězce,“ dodal Garlinghouse.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk 

Zdroj: ccn.com