Nedávný průzkum ohledně postoje německých firem k technologii blockchain uvádí, že třetina velkých podniků v zemi ji považuje za stejně převratnou, jakým byl nástup internetu.

Německý federální svaz pro informační technologie, telekomunikace a nová média (Bitkom) zveřejnil zajímavý průzkum, jehož cílem bylo zjistit, jak se k problematice  blockchainu stavějí místní společnosti a firmy. Po zohlednění odpovědí všech respondentů vyšlo, že  pouze 15 % dotázaných věří, že blockchain bude revolucí s dosahem na společnost a hospodářství ve stejné míře, jako tomu bylo při nástupu internetu. V případě, že bychom brali v úvahu odpovědi pouze velkých firem s 500 a více zaměstnanci, dostaneme se na číslo 36 %.

Velké společnosti věří novým technologiím více

Jinými slovy, větší společnosti, které často investují do inovací a snaží se udržet krok s konkurencí, vidí budoucnost blockchainu mnohem jasněji. Ten spolu s vývojem umělé inteligence (AI) a internetem věcí (IoT) považují za jednu ze tří oblastí rozvoje s obrovským potenciálem.

Nejdůležitější oblasti v rámci digitální sféry. Zdroj: bitkom.com

Výzkum také ukázal, že až 60 % místních společností má nedostatečné know-how a málo poznatků o možnostech použití těchto technologií. Pro zlepšení tohoto povědomí se Bitkom rozhodl uskutečnit přednášku. Ta se odehraje během prvního dne Blockchain Business Summitu v německém Norimberku. Účast na této akci již přislíbilo více než 500 účastníků. Chybět nebudou zástupci velkých společností, malých a středních podniků, startupů a ani představitelé vědy a politiky.

Zajímavý je také pohled respondentů na postoj Německa k novým technologiím. Téměř polovina společností uvedla, že  německá ekonomika je ve srovnání s ostatními zeměmi v oblasti přijímání blockchainu více pasivní než aktivní. 40 % dotázaných je přesvědčeno, že země podle nich nepatří v této sféře mezi lídry.

K výsledkům průzkumu se vyjádřil i generální ředitel Bitkomu Bernhard Rohleder, který uvedl:

Bitcoin a ostatní kryptoměny jsou dobrým příkladem toho, jak digitální věk dokáže změnit finanční svět. Zásluhu na změně však bude mít především technologie blockchain. Její přínos bude mít dopad na celou ekonomiku.“

Celkově se do průzkumu zapojilo 1,004 lidí zabývajících se problematikou digitálních technologií. Vzorek zastupovalo několik pozic včetně vedoucích technologických oddělení, vedoucích digitalizace a technických ředitelů. Všichni respondenti byli součástí společností a firem s více než 50 zaměstnanci.

ČTĚTE TAKÉ: 

Amazon představením dvou nových produktů obrací svou pozornost na blockchain

Bitcoin zná více než polovina Němců, ale vlastní ho jen 4 %

Začátkem tohoto roku uskutečnil Bitkom obdodný průzkum, který byl však více zaměřen na samotné kryptoměnyNa otázku, zda se oslovení účastníci setkali s  Bitcoinem, až 64 % z nich odpovědělo kladně. Ve srovnání s rokem 2016 tak jde o dvojnásobně vyšší procento. Na druhé straně, pouze 4 % dotázaných uvedlo, že Bitcoin vlastní, 19 % netuší, jak ho koupit a 72 % nemá o takovou formu investování  zájem.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cointelegraph.com