Společnost Ripple stojící za platební bránou a platformou využívající token XRP byla obviněna z falešných tvrzení, že má více než 200 institucionálních klientů. Podle zprávy zveřejněné na blogu McTrollface jsou všichni TOP klienti, kterými se Ripple pyšní, jen malými startupy, které ani nemají reálnou kancelář.

Nejzajímavější události za rok 2018: Ripple a XRP

Zpráva uvádí:

„Společnost Ripple prodala XRP tokeny v hodnotě přes půl miliardy amerických dolarů bezradným akcionářům.

Platební společnost se stůj co stůj snaží vytvořit dojem, že někdo jejich technologii opravdu používá. Jejich „partnerství“ nejsou nic jiného ​​než jen nezávazné sliby, že možná jednoho dne se na jejich platformu podívají. Údajné finanční instituce, které používají Ripple, jsou jen jednoduché webové stránky bez konkrétního produktu.“

TOP klienti nejsou tak docela TOP

Při pohledu na některé hlavní klienty zpráva tvrdí, že např. klient Sendfriend nemá, kromě webové stránky s možností přihlášení, v rukou nic jiného. Další klient  Financial Transaction Control Systems (FTCS) je švédským fintech startupem, který se chlubí elektronickou peněženkou Intergiro. Fond, který investoval do této firmy, přišel o všechny své prostředky. Obrat firmy činil v roce 2017 jen $1 milion, což je na takovou firmu dosti málo.

Zakládá se tento tweet na pravdě, nebo je to jen klamavý marketing?

Firmy bez kanceláře, webových stránek, zisků…

Jiný klient, kterým se Ripple chlubí, je Ahli Bank of Kuwait. Podle zprávy neexistuje žádná informace o partnerství mezi Ripple a zmíněnou bankou. Rakouská firma  Transpaygo se aktuálně chlubí jen 78,000 zobrazeními svého webu, což je ještě podle zprávy nafouknuté číslo. Ve skutečnosti je dost pochybné, zda jim web Transpaygo.com vůbec patří.

Podobná memoranda o porozumění podepisuje Ripple s množstvím firem. Znamenají však něco?

Klient firmy Ripple, „finanční instituce“ zaměřená na posílání peněz přes internet, vůbec nemá webovou stránku nebo aplikaci na posílání peněz přes internet.

Mezi hlavními klienty Ripple, o kterých se ve zprávě píše, je i JNFX. Zdá se, že jediné, čím se tato společnost chlubí, je to, že sídlí v srdci Londýna, a to je asi tak všechno. Firma údajně sídlí na adrese, kde sídlí i mnoho jiných společností, tedy se předpokládá, že žádné sídlo vlastně ani nemá. Podobné je to i s jejími výnosy, které se zdají být nulové.

Společnost Ripple byla odjakživa kontroverzním projektem spolu se svým XRP tokenem. Na jedné straně jsou lidé, kteří v ní vidí velkou budoucnost, a na druhé jsou ti, kteří tomuto celému mnoho šancí nedávají. Při pohledu na všechny zmíněné body je sporné, zda Ripple opravdu má tolik klientů, kolik tvrdí. Je možné, že společnost Ripple schválně nesprávně používá sousloví „institucionální klienti“, jen aby zviditelnila své produkty a služby?

Co se stane s mými Bitcoiny, když zemřu?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: zycrypto.com