Druhé čtvrtletí roku 2018 se ukazuje být jedním z nejzajímavějších v kryptosféře, protože stále více kryptoměnových a blockchain projektů se zaměřuje na spuštění mainnet-u (ostrá verze sítě/hlavní síť) jednotlivých blockchainových sítí. Mezi takové projekty patří například EOS, VeChain (VEN) a Tron (TRX).

Druhé čtvrtletí ve znamení spouštění mainnet-ů

EOS

Nadcházející spuštění EOS mainnetu je naplánováno na 2. červen. V současnosti jsou všechny EOS tokeny ERC-20 tokeny, které fungují na Ethereum síti. Se spuštěním mainnetu se EOS dočká vlastní blockchain sítě, kterou mnozí krypto-odborníci označují jako blockchain třetí generace.

Tron

Společnost Tron (TRX) zase naplánovala spuštění svého mainnetu na 31. květen. V současnosti existuje TRX také v podobě ERC-20 tokenu. Úplná migrace TRX pravděpodobně nebude dokončena před 21. červnem. Toto je také datum, kdy se očekává, že bude mainnet oficiálně spuštěn a připraven k použití.

VeChain

Společnost VeChain (VEN) oznámila, že její mainnet bude spuštěn na konci června tohoto roku. Přesný datum však nebyl blíže specifikován.

Projekt plánuje nejprve spustit veřejné alfa testování, které bude sestávat z několika renomovaných nezávislých poskytovatelů počítačové bezpečnosti a auditorů kódů od menších soukromých firem, až po přední mezinárodní společnosti. Navíc VeChain Foundation by chtěla prověřit a schválit dodatečných 100 veřejných testerů.

Od května do začátku června VeChain Foundation přijímá žádosti o veřejný alfa test bloku sítě VeChainThor Blockchain. Bude tak vybraných 100 účastníků se zkušenostmi a pozadím v kyber-bezpečnosti, vývoji blockchain aplikací, vývoji podnikového softwaru, testování podnikových aplikací a jiných vhodných oblastí. Tito účastníci budou pracovat s týmem VeChain Blockchain Core a za svou práci získají odměnu.

Začátkem června bude VeChain Foundation zpřístupňovat svůj kód pro veřejnost a současně začne veřejné beta testování, ve kterém mohou všichni členové komunity testovat blockchain a peněženky. Veřejná beta verze bude trvat až do spuštění mainnetu, která se očekává na konci června.

Časový rozvrh VeChain
  • 2017 – polovina dubna 2018: dokončení vývoje
  • Polovina dubna – polovina května: testování Alpha 1.0
  • Polovina května – začátek června: testování Alpha 2.0
  • Začátek června – konec června: Beta testování, zveřejnění zdrojového kódu
  • Konec června – spuštění MainNet-u

Zdroj: ethereumworldnews.com