Již 5. prosince jsme vás informovali o novince ze světa mobilních technologií – ohledně vydání prvního blockchainového smartphonu určeného pro masy (z dílny Sirin Labs), který nese název FINNEY. Po více než měsíci (přesněji 15. ledna 2019) společnost otevřela svůj zcela první obchod nacházející se v Londýně.

Sirin Labs vydává svůj blockchainový smartphone FINNEY

Švýcarsko-izraelský startup Sirin Labs se již určitý čas zaměřuje na svůj blockchainový smartphone. V minulosti (v roce 2016) vydali na svět Solarin, který jako mobil založený na blockchainové technologii, určený pro kryptoměnové obchodníky, měl cenovku $14,000. Není žádným tajemstvím, že s touto cenou Sirin Labs šlápli vedle a s úspěchem při prodejích Solarinu se nesetkali.

Blockchainový smartphone napodruhé

V březnu 2017 oznámili svůj návrat s mobilem FINNEY, který obdržel přes $150 milionovou investici přes ICO. Ovšem startup oznámil, že zásoby investic se již tenčí a musí podniknout kroky, aby jejich mobil a jiné projekty došly ke zdárnému spuštění a vydělaly peníze pro další rozvoj a vůbec, aby společnost přežila. V prosinci 2018 zahájili předobjednávky a FINNEY nese cenovku více příznivou než Solarin: $999. Přesto cena dosahuje výši dnešních vlajkových lodí. Má FINNEY šanci dostat se mezi masu?

Ukázka FINNEY smartphonu

Funkce telefonu jsme si popsali již v minulém článku. Ve stručnosti obsahuje zejména funkce pro kryptoměnové obchodníky a investory, například cold-storage peněženku, vlastní krypto-platební službu, vlastní Sirin operační systém, který obsluhuje decentralizované aplikace (dApps). Název mobilu nese po Halu Finneym, počítačovém vědci, který patřil mezi první osvojitele Bitcoinu, a který zemřel v roce 2014.

Bitcoinová síť slaví 10 let! Od vytěžení Genesis bloku uplynula již dekáda

Sirin Labs kompletně přestavěl svůj obchod v Londýně, aby více strategicky zasáhl cílovou skupinu, která bude mít zájem o koupi FINNEY. Prodávat začal minulý týden. Výběr lokace, jak bylo zmíněno, byl strategický počin Sirin Labs, jelikož doufají, že zasáhnou v této lokalitě nadšence a fanoušky kryptoměnového světa. Obchod najdete ve čtvrti Mayfair v Londýně. Dále chtějí v obchodě nabízet mobilní doplňky a oblečení.

Předseda startupu Sirin Labs Kenes Rakishev prozradil, proč věří, že Londýn je ideálním místem pro otevření obchodu:

„V roce 2018 londýnský technologický sektor přilákal výrazně více investic než jiná evropská centra a získal více než 1.8 miliardy liber. Je to ideální první místo pro prodej FINNEY pro první masové prodeje.“

Další obchod je naplánován v Tokiu (Japonsko). Není ovšem ještě znám přesný termín otevření.

Zdroj: btcmanager.com