Sledování cen jednotlivých kryptoměn je důležitou součástí krypto světa. V tomto článku se zaměříme na zajímavé webové služby, které Vám otevřou cestu k novým informacím z oblasti kryptoměn. Navíc, nechat zařadit svou kryptoměnu například po úspěšném ICO na tzv. „coin tracker“ (z angl. to track = zaznamenávat) je skoro stejně důležité jako registrace na burzu. Coinmarketcap (CMC) je zasloužený lídr segmentu a právě proto některé trackery používají data právě z tohoto zdroje. Byla by však škoda neseznámit se i s jinými možnostmi.

Cryptocompare

www.cryptocompare.com

Dalo by se říci, že tato stránka je jako Tesco. Najdete tam vše. Kromě sledování ceny kryptoměn, nabízí mnoho kalkulaček – například i na  výpočet výnosnosti kryptoměnové těžby. Dostatečné množství atributů ji činí vhodnou na požití pro mining s vlastní „mašinou“, ale i cloud mining. Neméně důležité je aktivní fórum a dobře fungující systém komentářů k jednotlivým krypto produktům.

Webové rozhraní služby CryptoCompare

Onchainfx

www.onchainfx.com

Pokud se považujete za „hodlera „, tato stránka Vám bude vyhovovat. Nabízí velké množství metrik i pokročilé možnosti porovnávání  různých kryptoměn. Pro jednodušší projekci budoucí hodnoty, je na stránce uvedena tržní kapitalizace v roce 2050. Samozřejmě, je to vypočtená hodnota z údajů dostupných dnes, neznamená to, že taková kapitalizace opravdu v roce 2050 bude. Dominance Bitcoinu je vyjádřena v procentech na začátku stránky. Slyšeli jste už o indikátoru  Vladimir Club Cost? Jde o zajímavý ukazatel, který měří kolik by stálo, kdybyste vlastnili 1% z 1% stávající nabídky kryptoměn. Najdete ho na stránce také.

Rozhraní služby Onchainfx

Coincheck

www.coincheckup.com

Coincheckup je nástroj určený nejen pro  tradery. Stránka v logu deklaruje, že se jedná o „ krypto výzkumnou platformu „, která poskytuje všechny obvyklé údaje, ale doplňuje to s informacemi o průměrné denní návratnosti investic každé mince a volatility za poslední týden nebo měsíc.

Tabulka na stránce coincheckup.com

Coingecko

www.coingecko.com

Coingecko má formát jako CMC, ale přidány jsou některé unikátní funkce. Schopnost filtrovat kryptoměny na základě jejich hash algoritmu, je užitečná pro minery a naleznete zde také sekci, která  představuje nadcházející ICO.

Uživatelské rozhraní Coingecko

Coincodex

www.coincodex.com

Článek zakončíme webovou aplikací Coincodex. Jde o designově propracovanou stránku. Hned v úvodu máte přehled, jak se daří nejdůležitějším představitelům kryptotrhu. Jako užitečné hodnotíme ICO kalendář, který najdete v menu. Lekce pro začátečníky v kryptosvětě jsou pěkným bonusem stránky. Kromě toho se vyplatí sledovat Coincodex na sociální síti Twitter, protože obsahuje zajímavé tržní informace a užitečné tipy o vznikajících altcoinech.

Propracovaný design služby Coincodex