I přesto, že kryptoměny v poslední době zaznamenávají souvislý pokles, technologie stojící za nimi, blockchain, se těší stále vyšší popularitě. Nasvědčuje tomu i fakt, že některé z klíčových univerzit v New Yorku, Lucembursku a Japonsku získaly finanční podporu od významných technologických gigantů na studium tohoto odvětví.

Spolupráce IBM a Columbia University

Columbia University ve spolupráci s IBM oznámila spuštění dvou programů, které budou podporovat 10 startupů trvající přibližně osm týdnů. V součtu byla podpora vyčíslena na $400,000, přičemž univerzita, ani IBM jako sponzor, si nebude nárokovat žádnou formu zpětné úhrady či odplaty za poskytnutou finanční částku.

Zatímco první z programů, Columbia Blockchain Launch Accelerator, je určen firmám, které teprve formují oblast svého zaměření, druhý z nich, IBM Blockchain Accelerator, mohou využít společnosti, které si již prošly jistou fází vývoje a jejich hlavní zaměření je orientované na podnikové sítě.

Satish Rao, výkonný ředitel programu Columbia Blockchain Launch Accelerator, prohlásil:

„Díky tomuto programu budou mít startupy prospěch z technologických zdrojů IBM. Zároveň mohou těžit z převratného výzkumu Columbia University v oblasti technologie blockchain a transparentnosti dat.

Částka investovaná TOP 50 Venture Capital firmami do blockchain společností. Zdroj: Crypto Fund Research

University of Luxembourg se zaměří na zlepšení bezpečnosti

Zajímavá informace přichází i z Evropy. Lucemburská společnost VNX Exchange  oznámila spolupráci s místní akademickou institucí University of Luxembourg.

Cílem vzájemné kooperace má být zvýšení bezpečnosti kryptoaktiv. To chtějí dosáhnout především vytvořením bezpečnějšího obchodního prostředí za použití vyšší úrovně zabezpečení sítě. Hlavní aspekty, které bude univerzita zkoumat, pojmenoval vedoucí fakulty s názvem Interdisciplinární centrum pro bezpečnost, spolehlivost a důvěru.

Dr Radu State, expert na síťovou bezpečnost v centru, prohlásil:

„Obecně se musíme zabývat dvěma aspekty. Prvním je ochrana před zločinci, kteří by se mohli pokusit narušit systém s cílem ukrást peníze nebo informace. Druhým je zaručení dodržování opatření proti praní špinavých peněz a KYC  standardů.“

Kromě vylepšení bezpečnosti obchodních platforem se výzkumní pracovníci zaměří na kontrolu smluv, které řídí zpracování jednotlivých transakcí.

Univerzita v Tokiu získala dotaci v hodnotě 90 milionů jenů

Tokijská univerzita získala dar v hodnotě přibližně $800,000 (90 milionů japonských jenů). Za zmíněnou finanční podporou stála společnost Ethereum Foundation, Money Forward Inc. a holdingová společnost stojící za druhou největší bankou v Japonsku, Sumitomo Mitsui Financial Group.

DOPORUČUJEME:

Jaká je budoucnost blockchain technologie?

Cílem dotace je financování inovačního studia pro studenty, kteří vynikají svými matematickými schopnostmi. Samotný kurz bude přitom zaměřen na oblasti podnikání, technologii blockchain, jakož i pořízení know-how týkajícího se managementu.

Do podpory rozvoje blockchainu na univerzitách se zapojila také společnost Ripple, která je známá svým tokenem XRP. Ta ještě v červnu tohoto roku darovala 17 americkým univerzitám $50 milionů na vytvoření programu University Blockchain Research Initiative.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoin.com