UNICEF spustil nový fundraisingový pilotní projekt na blockchainu Etherea a prosí tak hráče o pomoc s těžením kryptoměny pro syrské děti.

Ethereum pro pomoc Sýrii

Po sedmi letech trvající válce v Sýrii, podle agentury OSN je v ohrožení přes devět milionů dětí kvůli nedostatku finančních zdrojů. Ve snaze vyřešit tento problém, UNICEF začal projekt Game CHANGERS,  ve kterém se snaží nalákat hráče z celého světa, aby spojili svou počítačovou výpočetní sílu a využili ji na těžbu kryptoměn.

V projektu, který je prvním svého druhu, mění UNICEF grafické karty na humanitární pomoc formou těžby kryptoměny pro agenturu. Od začátku projektu, začátkem února, se zatím vytěžilo jen € 1,361 eur. Projekt však bude běžet dalších 53 dní. V době vydání článku má 507 přispěvatelů s kombinovanou hashrate 1,861 MH/s. Podle webstránky projektu jsou kryptoměny „šancí získávat zdroje jinak,“ než se zaměřovat na stejné lidí starými postupy.

Aby se mohli projektu zúčastnit, hráči si potřebují nainstalovat Claymore Mining Software, kde mohou začít nebo přestat těžit kryptoměny, kdykoliv budou chtít. ETH, které takto bude vygenerováno, půjde přímo do peněženky UNICEF.

Projekt Game CHANGERS potrvá do 31. května 2018.

Ačkoliv ETH je s celkovou tržní hodnotou $ 71 miliard nižší než $ 122 miliardový Bitcoin, jeho potenciál je evidentní. Tím, že se budou na transakce používat kontrakty, není nutný prostředník.

Toto je poslední v dlouhé řadě kroků, které OSN podniká ve snaze využít blockchainovou technologii na různé projekty.

Blockchain a humanitární pomoc

V květnu, OSN World Food Programme (WFP), začal používat technologii založenou na Ethereum blockchainu na pomoc 10,000 syrským uprchlíkům v Jordánsku tak, že jim umožnil platit za jídlo naskenováním duhovky, čímž eliminoval riziko podvodů. Díky úspěchu tohoto programu ho chce agentura rozšířit do čtyř dalších táborů.

Projekt WFP v Jordánsku byl již druhým projektem (po pilotním projektu v Pákistánu), který poskytl jídlo a pomoc stovce lidí v provincií Sindh. OSN také pracuje s nadací IXO, která pracuje na vývoji open source softwaru, který by měl OSN pomoci dosáhnout jejich 17 cílů pro udržitelný rozvoj.

Blockchain je úžasná technologie s velkým potenciálem změnit téměř každý aspekt našeho života.

Zdroj: coinjournal.net