V pondělí 7. ledna poskytli bratři Winklevossovi v rámci diskuse Ask Me Anything na Redditu odpovědi na několik otázek, které jim položili uživatelé diskuzního fóra. Cameron, který je prezidentem jejich společné burzy Gemini, a Tyler, výkonný ředitel, se podobné diskuse zúčastnili po téměř čtyřech letech.

Níže Vám přinášíme některé z odpovědí týkajících se otázek ohledně jejich pohledu na Bitcoin, stavu jejich ETF (Exchange-traded funds – fondy obchodované na burze podobné indexovým fondům prodávaných v rámci kolektivního investování) či jejich názoru na stablecoiny a celkovou budoucnost peněz.

Přinesou očekávaná Bitcoin ETF a Bakkt otočení trendu a nastartují růst kryptoměn?

Cena Bitcoinu

K cenovému vývoji nejpopulárnější kryptoměny se Tyler Winklevoss vyjádřil slovy:

„Naše přesvědčení, které se týká pozitivního vývoje, zůstává nezměněné. Věříme, že Bitcoin je lepší než zlato. Pokud je naše domněnka správná, celková tržní kapitalizace Bitcoinu může časem překročit hodnotu $7 bilionů.“ (V současnosti je přibližně $70 miliard.)

K aktuálnímu, už přes rok trvajícímu bear marketu, který má za následek poklesy cen kryptoměn, Tyler uvedl, že na cenový vývoj kryptoměn, speciálně Bitcoinu, je třeba se dívat z dlouhodobého hlediska. Z tohoto pohledu jeho cena roste, což podtrhuje i jeho výzva, aby lidé tuto kryptoměnu drželi i nadále.

Bitcoin ETF

Jedním z diskutovaných témat byl i aktuální stav schválení žádosti ohledně Bitcoin ETF. Tu jim má odsouhlasit Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Komise již přitom dvě podání odmítla – poprvé se tak stalo ještě v březnu 2017 a podruhé v červenci 2018.

Cameron Winklevoss:

„Chápeme obavy komise a tvrdě pracujeme na vyřešení této situace. Vybudovali jsme vlastní tým, který je zaměřen na sledování trhu s cílem zabránit manipulačním a nekalým praktikám. Také spolupracujeme s Nasdaq na implementaci jejich technologie SMARTS Market Surveillance do struktur naší burzy. Jsme odhodláni udělat vše, aby se ETF stalo realitou!“

Gemini Dollar

V rámci diskuse se otevřelo i téma jejich stablecoinu –  Gemini Dollar (GUSD), který je pevně navázán na americký dolar poměrem 1: 1. Samotný token jim přitom schválila i vládní agentura New York State Department of Financial Services (NYDFS). Jeho vznik a účel popsal Cameron:

„Vytvořením Gemini dolaru jsme přinesli americký dolar na blockchain. Díky tomu může potenciálně posílit decentralizované aplikace a související kryptografické služby.“

Více o stabelcoinu Gemini Dollar si můžete přečíst v našem článku zde.

O přesvědčeni bratrů Winklevossových, že kryptoměny mají svou budoucnost, svědčí i jejich neustálá aktivita nejen na sociálních sítích, ale i rozvoj jejich výše zmíněné burzy.

Koncem minulého roku získali oprávnění k zalistování jednoho z nejpopulárnějších altcoinů – Litecoinu. Ten tak doplnil dosud dostupné páry pro kryptoměny BitcoinEthereum a Zcash. V prosinci k nim přibyl i Bitcoin ABC (burza ho uvádí pod tickerem Bitcoin Cash), který vznikl jako jeden ze dvou coinů nedávného hard forku této kryptoměny.

Pár dní na to představili novou mobilní aplikaci pro zařízení s iOS a Android, díky níž je možné realizovat nákup a prodej kryptoměn, přijímat a odesílat transakce i jednoduše sledovat své portfolio.

Celé diskusní vlákno „Ask Me Anything“ si můžete prohlédnout zde.

Bitcoin, nebo zlato?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptoglobe.com