Uplynulých sedm dní nepřineslo v kryptoměnovém světě žádné výrazné cenové výkyvy. Ostatně je tomu tak už pár měsíců. Pozitivních zpráv však stále přibývá. Důležité zprávy přišly zejména od finančních gigantů Wall Street, jmenovitě od Fidelity a Goldman Sachs. Tyto společnosti zdvojnásobily své úsilí ve sféře kryptoměn.

Pokud se tedy kryptosféře tak daří, proč se to neprojevuje na ceněJak řekl zakladatel společnosti Morgan Creek Digital Anthony „Pomp“ Pompliano:

„Dobrá zpráva se dnes na ceně projeví až tak za tři roky. Přesně tak myslí i Jeff Bezos o Amazonu a je to přesně takový způsob, jakým je třeba uvažovat i o odvětví kryptoměn.“

Fidelity pronikne do světa kryptoměn se svou novou dceřinou společností

Společnost Fidelity Investments v Bostonu odhalila, že formálně vstoupila na trh s kryptoměnami založením společnosti Fidelity Digital Asset Services (FDAS).(Dceřiná společnost zaměřená výhradně na nabídku produktů, které se týkají digitálních aktiv jako Bitcoin a Ethereum.)

FDAS, kterou vede Tom Jessop, je navržena tak, aby nabídla nadstandardní péči v kryptosvětě pro svých 13,000 institucionálních klientů. Tato péče bude mimo jiné zajišťovat komplexní ochranu a cold storage úložiště pro digitální aktiva s využitím fyzických i softwarových komponentů. Bude samozřejmě podporovat Bitcoin a Ethereum spolu se zatím nejmenovanými altcoiny. Kromě toho společnost plánuje zpracovávat i kryptoměnové obchody pro své klienty či agregovat údaje o burzách, které jsou v souladu s tzv. „Fidelity Standard“ před provedením samotných transakcí jménem svých klientů. Dá se říci, že Fidelity prověří jednotlivé burzy a bude používat jen ty nejlepší.

Přesné detaily zatím nejsou známy, avšak generální ředitelka společnosti Fidelity  Abigail Johnson uvedla, že cíl FDAS je udělat digitální aktiva přístupnější pro investory.“ Johnsonová očekává, že firma bude nadále experimentovat s touto „rozvíjející se třídou aktiv“ a jednoznačně poukazuje na pozitivní dlouhodobé vyhlídky co se týče této blockchainové inovace.

Brian Kelly, generální ředitel BKCM a přispěvatel CNBC, nazval tuto zprávu  fantastickou“  a později dodal, že podobný vývoj by mohl přilákat další velké hráče do této sféry. Datum spuštění zatím pro veřejnost není znám, možná proto ceny na tuto zprávu vůbec nereagovaly. Je to však velmi pozitivní zpráva.

Goldman Sachs či Mike Novogratz investují do společnosti BitGo

Jen několik dní poté, co společnost Fidelity spustila svou kryptoměnovou dceřinou společnost, Goldman Sachs stejně přitvrdila v účasti na krypto-odvětví a spojila se se společností Galaxy Digital, aby investovali do BitGo. (BitGo je startup sídlící v Palo Alto, který je zaměřen na blockchainovou bezpečnost a custodial služby.)

Goldman a Galaxy údajně investovali kolektivní $15 milionů, zatímco ostatní účastníci investiční série B se poskládali na částku $42.5 milionu. Podle tiskové zprávy týkající se této záležitosti budou finanční prostředky získané v tomto kole směřovat na plánovanou kryptoměnovou peněženku. V té chce BitGo spravovat 1 bilion dolarů“! Pravděpodobně tím stejně naznačují, že jejich klientela se bude skládat z institucionálních investorů.

Tato společnost je v současnosti zodpovědná za 15 % „všech globálních transakcí  Bitcoinu a měsíčních transakcí ve výši $15 miliard jiných blockchainových sítích.

V diskusích o těchto vysokých investicích, které překvapily i kryptokomunitu, uvedla Rana Yaredová, výkonná ředitelka hlavní skupiny strategických investic společnosti Goldman Sachs, že:

„Větší institucionální účast na trzích s digitálními aktivy vyžaduje bezpečné a regulované způsoby jejich úschovy. Naše investice do BitGo považujeme za vzrušující příležitost přispět k rozvoji této kritické tržní infrastruktury.“

SEC spustí „FinHub“ na podporu blockchainových startupů

Americká Komise pro burzy a cenné papíry (SEC) hraje v kryptosvětě důležitou roli. Nedávno oznámila spuštění strategického centra pro inovace a finanční technologie známého pod zkratkou FinHub“. Tento nový portál údajně usnadní diskusi týkající se vývoje fintech technologií a umožní veřejnosti, regulátorům a vedoucím představitelům průmyslu komunikovat ve zdravém prostředí s cílem podpořit přijetí slibných inovací.

Je důležité poznamenat, že FinHub není zaměřen jen na kryptoměnové aktiva a blockchainové technologie. Tento strategický uzel se zaměří na umělou inteligenci / strojové učení, automatizované investiční strategie a financování digitálního trhu.

Spolu s poskytnutím prostředí pro otevřenou diskusi (podle tiskové zprávy) FinHub s podporou SEC plánuje akci „FinTech Forum“, která se zaměří na technologie distribuovaných ledgerů (DLT) a digitální aktiva. Událost se uskuteční někdy příští rok.

Trezor spouští podporu burz do ostrého provozu

Známá česká hardwarová peněženka Trezor dnes spustila podporu pro kryptoměnové burzy do ostrého provozu. Odteď si její uživatelé budou moci měnit kryptoměny, aniž by opustili bezpečné prostředí svého Trezoru.

Samotný obchod či výměna je zprostředkována směnárnami třetích stran, ale je to mnohem pohodlnější a zejména bezpečnější směňovat kryptoměny tímto způsobem.