Trust Wallet, multi-kryptoměnová peněženka a zároveň i oficiální peněženka kryptoburzy Binance, oznámila podporu pro platby prostřednictvím platebních karet. Rozšířila řadu podporovaných kryptoměn o nativní token společnosti Ripple – XRP.

Od Etheru k XRP

Binance, jedna z nejpopulárnějších kryptoburz na světě, se snaží pro své klienty kontinuálně přinášet vylepšení. Jedním z takových je i upgrade týkající se Trust Wallet. Peněženka původně podporovala pouze Ether a ERC-20 tokeny, avšak po zmíněné akvizici rozšířila svou podporu o další kryptoměny, mezi nimiž nechybí Bitcoin, Litecoin, TRON a samozřejmě posledně přidaný XRP token. Aktuálně si tak uživatelé této peněženky mohou uschovat v Trust Wallet až 17 různých kryptoměn a tokenů.

Podpora pro platební karty

Binance zároveň oznámila, že Trust Wallet bude nyní umožňovat i nákup kryptoměn prostřednictvím kreditních a debetních karet. Tuto funkcionalitu zavádí peněženka díky partnerství, které Binance uzavřela v lednu tohoto roku s platformou pro zpracování plateb – Simplex.

Burze se možnost nabídnout svým klientům nákup kryptoměn na burze skrz platební karty osvědčila natolik, že tuto možnost přidává i do své oficiální peněženky. Momentálně je však tento typ investování omezen pouze na nákup kryptoměn Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ether a token XRP.

K novinkám, které Trust Wallet přináší, se vyjádřil i její zakladatel Viktor Radchenko:

„Chceme rozšířit přístup ke kryptografickým a decentralizovaným aplikacím pro všechny uživatele. Přidání plateb prostřednictvím platebních karet je jedním z kroků na podporu rozšiřování adopce kryptoměn.

Naší vizí je přinést svobodu peněz, a proto budeme usilovně pokračovat v integraci dalších blockchainů a přidávání nových funkcí do naší peněženky TrustWallet.“

Decentralizované burzy představují řešení bezpečnostních problémů. Jsou na to připraveny?

Plány s Trust Wallet

Jak jsme uvedli, Trust Wallet je oficiální peněženka burzy Binance. Podle jejích představitelů se vyznačuje nejen důkladnou bezpečností, ale také jednoduchým uživatelským rozhraním. Tím pádem představuje ideální řešení pro uživatele s jakýmkoli stupněm znalosti o blockchainu či kryptoměnách obecně.

Kromě klasických funkcí odesílání, přijímání a ukládání digitálních aktiv disponuje i vestavěným dApp prohlížečem, který lze použít pro přímou komunikaci s  decentralizovanými aplikacemi. Více informací, jakož i možnost stáhnout si tuto peněženku, naleznete na její oficiální stránce zde.

V blízké době plánuje Binance integrovat Trust Wallet i do jejich dlouho očekávané decentralizované burzy Binance (DEX), která se bude orientovat na přímé peer-to-peer obchodování. Její testovací verze je dostupná od 20. února tohoto roku.

I když finální datum live spuštění ještě burza neuvedla, již nyní si může každý vlastník alespoň jednoho BNB tokenu vyzkoušet její beta verzi, přičemž po splnění podmínek uvedených na oficiálních stránkách Binance může dokonce vyhrát až 10,000 BNB tokenů, což při aktuální ceně činí přibližně $150,000.

Vzděláváme se: Jak kryptoměny používají kryptografii

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coinspeaker.com