Vývojáři společnosti TRON (TRX), přední platformy na budování a provozování decentralizovaných aplikací (dApps), plánují vydat skupinu aktualizací a nových nástrojů pro zlepšení celkové funkčnosti blockchainové sítě TRON.

Jak poznamenal Misha Lederman, spoluzakladatel IAmDecentralized.org, platformy na podporu probíhajícího rozvoje decentralizovaných technologií, TRX ekosystém se dočká velkých novinek:

  • BitTorrent Speed ​​+ BTT,
  • správa účtů a multi-signature transakce (více uživatelů musí podepsat transakci, aby došlo k jejímu zpracování) zaměřené pro institucionální investory,
  • USDT-TRON stablecoin fungující na TRX blockchainu,
  • implementace možnosti ochrany osobních údajů při transakcích.

Lederman, který patří mezi nejhlasitější příznivce TRONu (zejména na Twitteru), přiblížil, že vývoj zmíněných funkcí začne v „nadcházejících týdnech až měsících“ ve druhém čtvrtletí 2019.

BitTorrent Speed ​​a Multi-Signature peněženky

Poté, co loni TRON získal BitTorrent za $140 milionů, se údajně uživatelská základna TRONu výrazně zvýšila. Řešení sdílení souborů peer-to-peer formou (BitTorrent) má více než 100 milionů uživatelů. S cílem zlepšit stávající funkcionalitu BitTorrentu přidáním nativního tokenu BTT vývojáři TRX spustí BitTorrent Speed ​​aplikaci, která bude kompenzovat účastníky sítě BTT za poskytování bandwidhtu (pásma) a seedování torrentů.

Zakladatel společnosti TRON Justin Sun oznámil (prostřednictvím služby Twitter), že následující sada aktualizací bude integrována do vývojové platformy dApp verze TRON 3.5:

  • multi-signature peněženky a správa účtů pro institucionální investory,
  • dynamické přizpůsobení výdeje energie v síti v reálném čase a
    50procentní zvýšení výkonu,
  • lepší bezpečnost VM (virtual machine) a serverových událostí dApps.

Sun ve svém videu vysvětlil, že partnerství společnosti TRON s Tether Ltd. nabízí „držitelům TRX nový způsob ukládání hodnoty a poskytuje uživatelům nový způsob přístupu do dApps a zvyšuje legitimitu pro institucionální investory“.

Přidání zk-SNARKs do TRON ekosystému

Partnerství mezi společností Tether Ltd. a nadací TRON bude mimo jiné zahrnovat i  vytvoření nového TRC-20 (TRON obdoba ERC-20) stablecoinu typu USDT, který zajistí interoperabilitu s aplikacemi a protokoly v rámci ekosystému TRON.

Vývojářský tým společnosti TRON plánuje i integraci technologie ochrany soukromí zk-SNARKs, která má uživatelům TRONu poskytnout možnost provádět soukromé transakce. Technologie zk-SNARKs je blíže vysvětlena zde.

Během podcastu „Bad Crypto“ Sun odhalil, proč plánuje začlenit zk-SNARKs do sítě TRON:

„Lidé nechtějí, aby jejich soukromí bylo v rukou gigantů, jako jsou Facebook nebo Google, protože tyto společnosti manipulují s údaji, aby vám mohli posílat reklamy. Tyto údaje s nimi sdílet nechcete. Proto si myslím, že decentralizace se stává dobrým způsobem, jak omezit množství údajů, které musíte sdílet.“

Vitalik Buterin: Projekty jako TRON a EOS jsou centralizované hromady odpadu!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk