Přesto, že drtivá většina kryptoměn zaznamenává v době psaní článku v průměru 6% pokles, TRON (TRX) si už několik dní po sobě udržuje vzestupnou rostoucí dynamiku.

Aktuálně se TRX obchoduje na úrovni $0.030961, což odpovídá více než 15% nárůstu za uplynulých 24 hodin, respektive 53 % za posledních 5 dní. Díky tomu dokázal TRON v žebříčku tržní kapitalizace, který sestavuje stránka coinmarketcap.com, předběhnout kontroverzní Bitcoin SV a na chvilku i stablecoin Tether. Souběžně tím posílil TRON i vůči Bitcoinu. Za posledních 24 hodin si připsal přes 20 % a za týden přibližně 55 %.

Aktuálně vytvořil TRX formaci „cup and handle“ (obrázek níže). V případě, že nedojde ke korekci (rostoucí trend bude pokračovat) a cena překročí hranici $0.0310, je předpoklad, že by mohl dosáhnout hodnoty $0.0443, kterou naposledy zaznamenal 18. července 2018.

BitTorrent Token

Růst TRONu může souviset i s nedávným oznámením, že BitTorrent vydá svůj vlastní token. TRON ještě loni koupil tuto službu, která poskytuje rychlý, jednoduchý a efektivní přenos velkých souborů mezi libovolným počtem lidí. BitTorrent Crypto Token (BTT), tedy nativní token protokolu BitTorrent, bude tím pádem fungovat jako TRC-10 token v síti TRON. Podle zveřejněného white paperu tohoto kryptoaktiva budou moci všichni uživatelé BitTorrentu získat BTT jako odměnu za sdílení souborů v síti.

O síle BitTorrentu a o potenciálně velkém množství uživatelů jejich tokenu svědčí i následující údaje. Softwarová řešení spravovaná společností BitTorrent Inc. mají přibližně 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Zároveň je využívají obyvatelé každé země světa, přičemž denně proběhne až jeden milion nových instalací.

BTT získají i držitelé  TRONu

Dev tým se i z těchto důvodů rozhodl stanovit maximální počet tokenů v oběhu až na 990,000,000,000 BTT. Ty se rozdělí následujícím způsobem: část bude přidělena uživatelům BitTorrentu jako součást instalace jejich softwaru, určitý obnos získají současní vlastníci kryptoměny TRX a zbytek se rozdělí mezi počáteční investory, BitTorrent Foundation a TRON Foundation.

TRON dosáhl milion účtů a rozšiřuje svůj dev tým

O BitTorrent mělo zájem i…

Vše nasvědčuje tomu, že TRON začíná sklízet první významnější úspěchy po loňské akvizici BitTorrentu. Zajímavostí však je, že vše mohlo být úplně jinak. V době prodeje této peer to peer služby se o ni zajímal kromě TRONu i jiný projekt. Konkrétně šlo o konkurenční NEO, které za koupi BitTorrentu nabízelo dokonce ještě vyšší částku, až $170 milionů. Společnost Neo Global Capital (NGC), jejímž prostřednictvím mělo NEO zájem zmíněný BitTorrent koupit, však neuspěla, protože akcionáři BitTorrentu nepovažovali jejich nabídku za dostatečně příznivou. Kdoví, jakým směrem by se ubíralo NEO dnes, pokud by jim tento obchod v minulosti vyšel…

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com