Od spuštění TRON (TRX) MainNetu nás dělí už jen moment. Ke spuštění dojde konkrétně 31. května, čímž začne nová fáze vývoje TRON blockchainu pod názvem „Odyssey“. Odpočítávání spuštění můžete sledovat i na oficiální stránce zde. V tomto článku se dozvíte všechny potřebné informace o aktualizaci TRON blockchainu, jakož i o migraci TRX tokenů ze současné Ethereum sítě na nativní síť TRON.

V současnosti TRON nepoužívá vlastní blockchain síť. Namísto toho běží na Ethereum blockchainu. Všechny TRX jsou v současnosti (ještě pár dní) ERC-20 tokeny. Historie vlastní TRON sítě se začala psát 31. března, kdy byla spuštěna testovací verze nativní TRON blockchain sítě – TestNet. TRON MainNet bude oficiálně spuštění 31. května.

Následně bude MainNet podroben intenzivnímu třítýdennímu testování počínaje 1. června. Během tohoto období bude testována funkcionalita sítě, ale i volební systém a vlastní TRX kryptoměnová peněženka.

Jak se připravit?

Jelikož všechny TRX tokeny jsou momentálně na Ethereum síti, bude muset proběhnout jejich migrace na nativní TRON síť. Pokud se Vaše TRX nacházejí na kryptoměnových burzách jako Bitfinex nebo Binance, nemusíte dělat nic, burzy se o vše postarají. Migrace TRX proběhne 25. června a tokeny by již měly být k dispozici již 26. června.

Následující burzy a směnárny přislíbily podporu pro modernizaci a migraci TRX tokenů:

Gate.io, BixinIM, RightBTC, Bibox, Bitfinex, Zebpay, Binance, Cryptopia, DragonEx, Bithumb, Coinnest, Coinrail, Upbit, Liqui Exchange, Bittrex

Pokud jsou však vaše TRX uložené v jakékoliv jiné kryptoměnové peněžence, jako je např. MyEtherWallet nebo nebo Ledger Nano S, musíte si TRX přesunout na jednu ze zmíněných kryptoměnových burz, které podporují TRON upgrade a migraci tokenů.

Podle příspěvku „Pokyny pro uživatele po spuštění sítě TRON“, TRX musí být přesunuty na burzu do 24. června 2018. Avšak některé burzy si určily dřívější termín.

Časová osa migrace TRX:

Od 21. června 2018 do 24. června 2018 budou výběry TRX na všech burzách pozastaveny.

Dne 25. června 2018 nebudou na burzách povoleny žádné vklady/výběry TRX.

A nakonec, 26.června 2018 bude přechod na MainNet kompletní a vklady/výběry TRX budou obnoveny.

 

Zakladatel TRONu Justin Sun neskrývá své nadšení z blížícího se spuštění MainNetu. Ve svém příspěvku na soc. síti Twitter dokonce označil den spuštění MainNetu za den nezávislosti.

Sun také zveřejnil odkazy na sledování tohoto milníku pro TRON. Livestream můžete sledovat na Youtube nebo na Periscope.