TRON Foundation oznámila uzavření strategického partnerství se společností Tether, které se týká procesování tohoto stablecoinu v síti TRON.

4. března vydala TRON Foundation, která zastřešuje kryptoměnu TRX, zprávu, že do konce druhého čtvrtletí 2019 uvede stablecoin Tether (USDT) na síť TRON. USDT, který je vázán na americký dolar a který je z hlediska tržní kapitalizace sedmou největší „kryptoměnou„, by se tak měl stát dalším TRC-20 tokenem v síti TRON.

Vitalik Buterin: Projekty jako TRON a EOS jsou centralizované hromady odpadu!

TRON očekává zájem institucionálních investorů

V souvislosti s přechodem bude Tether plně kompatibilní s existujícími protokoly TRONu včetně decentralizovaných aplikací (dApps). Od této vzájemné integrity si tvůrci TRX slibují především snadnější kooperaci, zvýšení likvidity a příchod  institucionálních investorů. Přínosem integrování Tetheru by mohl být i fakt, že značná část investorů využívá stablecoiny právě v době zvýšeného kolísání cen klasických kryptoměn, respektive v období bear marketu.

Jean-Louis van der Velde, výkonný ředitel společnosti Tether, k dané zprávě uvedl:

„S radostí oznamujeme spolupráci s TRON Foundation. Tato integrace podtrhuje náš závazek podporovat inovace v oblasti kryptoměn, protože se i nadále snažíme s předstihem splňovat potřeby a požadavky kryptokomunity.“

K jeho slovům se vyjádřil i Justin Sun, zakladatel TRONu:

„Naše spolupráce se společností Tether, která přináší USDT jako TRC-20 token do sítě TRON, přinese uživatelům neuvěřitelnou stabilitu a důvěru. Plněním naší vize umožňujeme naším klientům snadno směňovat své tokeny za americké dolary.“

Úspěšné rozhodnutí Justina Suna

Podobně, jako tomu bylo při akvizici BitTorrentu a následném vydání BitTorrent Tokenu (BTT), TRON chce prostřednictvím spolupráce s Tetherem rozšiřovat svou sféru vlivu. A vedle toho zároveň integrovat existující protokoly do své sítě. Správnost posledních rozhodnutí TRONu jednoznačně dokladuje i fakt, že prvotní prodej tohoto tokenu, který se uskutečnil na kryptoburze Binance, přinesl extrémně úspěšné výsledky.

Všechny tokeny, které byly v té době v nabídce, byly investory nakoupeny do 15 minut. Částka, kterou zájemci zaplatili, přitom převýšila $7 milionů. Více o TRONu a BitTorrent tokenu se můžete dozvědět v našem článku zde

Tento krok vzájemné spolupráce představuje zajímavé partnerství i pro Tether. Stablecoin USDT byl v posledních dvou letech často kritizován, protože různé skupiny investorů zpochybnily přesné držení Tetheru a jeho navázání na americký dolar v poměru 1:1. Partnerství s TRONem je jedním ze způsobů, jak by Tether mohl znovu získat význam ve sféře kryptoměn, rozšířit svůj vliv a zároveň si napravit své renomé.

Podle všeho to však nebude mít lehké, protože konkurence nespí ani v oblasti stablecoinů. O tuto sféru se totiž začíná zajímat i velký hráč na poli financí J.P. Morgan, který minulý měsíc zaujal prohlášením, že plánuje zavést vlastní stablecoin. Důležité je však dodat, že v očích kryptokomunity nejde o kryptoměnu v pravém slova smyslu, neboť mimo jiné bude fungovat  na privátním blockchainu banky a primárně by k ní měli mít přístup pouze velkoobchodní zákazníci banky.

J.P. Morgan vydává první kryptoměnu pod záštitou banky, která má změnit platební byznys

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coinspeaker.com