S letošní recesí kryptoměnového trhu je pochopitelné, že klesá nejen zájem, ale i počet transakcí na jednotlivých blockchainech. Ti, kteří nakoupili na konci roku 2017 se snaží toto horší období překonat hodlovaním, jiní pravděpodobně nakupují, co jim finance, které si mohou dovolit ztratit, stačí.

Počet BTC transakcí klesl za posledního půl roku z 500,000 transakcí za den, na přibližně 150,000 až 200,000 denních transakcí. Ethereum je na tom o něco lépe, s aktuálním počtem 500,000 transakcí za den, ale pokles z asi 1.3 milionu denních transakcí je opravdu výrazný. Pro srovnání už klasicky uvádíme platební síť Visa, která v průměru zpracuje 150 milionů transakcí za den.

Migrace TRX na vlastní mainnet

Přestože je počet transakcí stále nízký, najdou se projekty, které se pomalu, ale jistě staví na vlastní nohy. Jak burzy postupně implementují TRX mainnet, blockchainová síť TRON se začíná těšit zvýšenému počtu transakcí. Jejich denní počet se pohybuje momentálně kolem 10,000. Samozřejmě, že tento počet je výrazně nižší než u konkurence. Tron přešel na vlastní síť něco před pár týdny, ale burzy dokončují migraci tokenů jen v těchto dnech.

Známá burza Bittrex 12. července 2018 oznámila, že aktualizace mainnetu TRON byla úspěšně dokončena a opět otevřeli TRX vklady a výběry. Dva dny předtím oznámila dokončení migrace burza Binance.

Pokud jde o digitální aktivum Tron (TRX), jeho likvidita od 21. června, tedy od spuštění procesu migrace tokenů, značně upadala. Migrace je však podporována více než 52 kryptoměnovými burzami a uživatelé se tak nemuseli trápit s vlastní registrací tokenů.

Seznam burz, které již podporují Tron mainnet a dokončily migraci tokenů:

Binance Coinnest
Bitfinex Gate.io
Bitforex Hitbtc
Bitpie Huobi
Bittrex Liqui
Bit-Z
Max Exchange
Bjex OKEx
Cobo Tokenomy
CoinEgg Upbit
Coinfalcon

Z těchto 52 burz bylo jen 19 schopných dokončit migraci tokenů do dnešního dne. Justin Sun již dříve zdůraznil tuto skutečnost na Twitteru, když počet burz, které dokončily proces, byl ještě o něco menší, a to 17.

Znovu přístupné TRX tokeny

To znamená, že uživatelé těchto burz, kteří uložili své TRX na migraci do nové sítě Tron Mainnet, si už nyní mohou vybrat své TRX za účelem jejich bezpečného uchovávání v cold storage, případně se mohou podílet na probíhajících volbách tzv. Super reprezentantů (Super Representative).

Tito super reprezentanti budou hrát důležitou roli v budoucí struktuře sítě a především budou reprezentovat vůli lidí. Také budou působit jako strážci sítě Tron a aktivně se podílet na výpočtech či validaci sítě.

Justin Sun, CEO Tronu, k tomu poznamenal:

„Vždycky jsem hluboce věřil hodnotě suverenity lidí, jako i hodnotě jejich práv. V krypto světě mluvíme o suverenitě tokenu a právech tokenu! Každý token je životně důležitý, protože jsou klíčem k decentralizaci sítě.“

V případě, že se chcete těchto voleb zúčastnit, zde naleznete podrobný návod v anglickém jazyce a průběh spolu s aktuálními výsledky můžete sledovat zde.

V souvislosti s cold storage, populární hardwarová peněženka Ledger Nano S už také podporuje Tron (TRX). V oznámení týmu Ledger uvedlo, že:

Tron (TRX) lze spravovat pomocí softwaru Ledger Nano S pomocí aplikace Tronscan Desktop a aplikace Tron na vašem zařízení Ledger. Oba programy jsou vyvíjeny a podporovány komunitou Tron.

Tento nový vývoj je velmi vítán TRX HODLery, protože věří, že jeho hodnota může brzy růst. Migrace na vlastní mainnet a rovněž spuštění platformy na rozvoj decentralizovaných aplikací jsou faktory, které by mohly postrčit cenu TRX nahoru. Samotná Tron Foundation drží momentálně 33,25 miliard TRX tokenů, aby zajistila jejich pravidelnou cirkulaci, což má mít za následek další přilákání investorů.

A nakonec nesmíme zapomenout ani na spekulace, že Justin Sun a Tron Foundation chtějí používat nově získanou platformu BitTorrent na další propagaci nebo reálné uplatnění TRX tokenů. Jedním z prvních reálných použití TRX je jeho akceptace na jedné z nejnavštěvovanějších stránkách pro dospělé – Pornhub. Ta se rozhodla, že bude přijímat TRX jako způsob platby na platformě.

Z pohledu pokroku Tronu je tedy zřejmé, že se mu daří, ale aby se to odrazilo i na jeho ceně, se pravděpodobně musí nejprve vzpamatovat větší kryptoměny, a zejména Bitcoin.

Zdroj: ethereumworldnews.com