Nadace TRON, která stojí za stejnojmennou kryptoměnou, získala prostřednictvím akvizice další zajímavý projekt. Po koupi peer-to-peer platformy pro sdílení obsahu BitTorrent se tentokrát zaměřila na společnost CoinPlay.

DApps na jednom místě

S novou akvizicí chce TRON přispět k agregaci široké škály decentralizovaných aplikací (dApps) na jedné platformě. Primárním cílem je tedy eliminovat potřebu vyhledávání dApps na různých stránkách nabízejících jejich stažení pro koncového uživatele.

Na oficiálních stránkách TRONu je aplikace CoinPlay popsána nejen jako úložiště zmíněných dApps, ale i jako poskytovatel vícero indexů či monitoringu předních kryptoměn. V budoucnu má vzájemná spolupráce těchto dvou společností přinést i rozšíření služeb, které aktuálně CoinPlay poskytuje. Podle slov vývojového týmu TRONu bude CoinPlay časem podporovat multiplatformní operace a transakce.

„CoinPlay je sama o sobě blockchainová aplikace, jejímž cílem je nabídnout nejkomplexnější, nejvhodnější a především aktuální blockchainové aplikace. V současné době je totiž často obtížné najít populární blockchainové aplikace, které by byly uloženy na bezpečném a důvěryhodném zdroji.

Spolupráce TRONu a CoinPlay pramení ze sdílení stejné vize týkající se poskytování lepších uživatelských zkušeností v rámci tohoto odvětví.“

Blockchain App store

Generální ředitel a zakladatel společnosti TRON Justin Sun k dané akvizici dodal:

„TRON nedávno dokončil svou poslední aktualizaci MainNet v. 3.5. Jako jeden z lídrů v oblasti blockchainové technologie se nadále zaměřujeme na odvětví poskytující obsah a zábavu. Cílem nedávné akvizice společnosti CoinPlay je lépe sloužit blockchainovému odvětví. Rok 2019 bude rokem exponenciálního růstu ekosystému TRON.“

Ať Sunova slova znějí jakkoli samolibě, akvizice společnosti CoinPlay jim v budoucnu může vytvořit značný náskok před konkurencí. Pokud vezmeme v úvahu fakt, že na trh už přicházejí první smartphony podporující blockchainTRON může prostřednictvím CoinPlay vytvořit obrazně řečeno blockchainovou alternativu k populárním aplikacím App store a Google Play. Díky tomu by nejen jako první vyplnil tento prázdný prostor na trhu, ale dostal by se i do silné pozice, z níž by mohl propagovat své vlastní decentralizované aplikace.

Banka s největším počtem klientů v České republice projevuje zájem o kryptoměny

Zmanipulované losování o Teslu

V rámci oslavy uzavření partnerství mezi TRONem a stablecoinem Tether se společnost TRON Foundation rozhodla spustit od 30. dubna USDT giveaway s počátečním rozpočtem až $20 milionů. Nadace navíc přislíbila, že vylosuje jednoho Twitter fanouška TRONu, který bude obdarovaný elektromobilem Tesla. Výhercem se stal uživatel Twitteru s účtem @uzgaroth, jehož vzápětí Sun požádal o poskytnutí jeho adresy pro doručení zmíněné výhry.

Na výhercovo nemilé překvapení však pár dní na to Justin Sun oznámil, že losování musí proběhnout ještě jednou. Tento absolutně nepochopitelný krok odůvodnil faktem, že video, které zaznamenalo průběh losování, muselo být kvůli kapacitním požadavkům Twitteru zkomprimované, a tedy podle jeho slov nebylo dost transparentní.

„Pro úplnou transparentnost jsme se rozhodli zrušit předchozí výsledek a namísto toho udělat z losování live stream.“

Jaké byly asi pocity @uzgaroth si můžeme všichni domyslet. O celkové reputaci TRONu a Justina Suna po tomto fiasku asi také není třeba hovořit. Každopádně po vznesení velké vlny kritiky vůči zneplatnění výsledku prvního losování, Justin Sun nabídl prvotnímu vítězi jako kompenzaci volný lístek na niTROn summit v roce 2020. 

Vitalik Buterin: Projekty jako TRON a EOS jsou centralizované hromady odpadu!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: investinblockchain.com