Společnosti TRON Foundation a TRON blockchain, které stojí za kryptoměnou TRON, oznámily rozšíření svého vývojářského týmu. Zatímco před rokem byl tvořen pouze dvěma členy, dnes jich je již 40.

TRON a jeho úspěšný rok 2018

TRON, který ještě nedávno fungoval jako ERC-20 token v síti Ethereumtoho stihl během uplynulého roku skutečně hodně. Přechod na vlastní mainnet, akvizice BitTorrentu, spuštění TRON Virtual Machine (TVM), integrace s aplikací Poppy (Umožňuje obchodníkům přijímání plateb v kryptoměně přes platební terminál.), ohlášení spolupráce se společností SesameSeed (Platební peer-to-peer platforma, která umožňuje odesílání tokenů tvůrcům obsahu v rámci tradičních sociálních sítí.) či představení TRX Marketu.

Díky výše uvedenému postupně rozšiřoval svůj vývojářský tým, přičemž aktuálně je tým tvořen 40 vývojáři a inženýry.

Vedoucí TRON protokolu Marcus Zhao, který je zodpovědný za vývoj blockchainu, se ke zvýšení kapacity týmu a k novým členům vyjádřil:

„Většinou pocházejí z prestižních internetových společností jako Alibaba a Baidu. Na začátku, tedy před osmi, devíti měsíci, měl náš tým jen dva lidi. Pracovali jsme dlouho do noci, avšak náš počet se rychle zvýšil na deset.

V současnosti je náš tým rozdělen na tři menší skupiny. První má na starost celkovou architekturu sítě, druhá se zabývá algoritmy a třetí je přiřazena na práci s TVM a smart kontrakty. Mohu říci, že jsme zaznamenali velký skok v kvalitě našeho kódu a náš blockchain se stává každým dnem stabilnějším.“

Milion účtů a 100 milionů smart kontraktů

Podle stránky tronscan.org překonal počet účtů v síti TRON hranici jednoho milionu. Stalo se tak 23. 12. 2018, přičemž aktuální data ukazují již 1.14 milionu uživatelských adres. V průměru tak za poslední dva týdny přibylo denně více než 15,000 nových účtů.

Úspěch zaznamenávají i dApps (decentralizované aplikace), jejichž počet se za poslední týden zvýšil o 20 na aktuální stav 61 dApps. V rámci popularity vede TRONDice s více než 2,500 uživateli za posledních 24 hodin, těsně následovaný hrou TRONbet, kterou vyzkoušelo za stejný čas přes 2,200 hráčů.

                                                                          TOP dApps v síti TRON. Zdroj: tronscan.org

I přestože se Justin Sun již vícekrát vyjádřil, že projde většina dev týmů stojících za decentralizovanými aplikacemi z konkurenčních sítí Ethereum a EOS na TRON, aktuální čísla ukazují něco jiného. EOS momentálně poskytuje prostor pro téměř 250 dApps, přičemž jen samotná aplikace PRA CandyBox má téměř tolik uživatelů jako osm nejúspěšnějších v síti TRON.

                                                                TOP dApps v síti EOS. Zdroj: tronscan.org

Absolutně nejvyšším počtem dApps (1,324) se může pochlubit Ethereum. Na druhé straně je však třeba poznamenat, že jen 18 z nich mělo za posledních 24 hodin více než 100 uživatelů. K zamyšlení je i údaj o počtu transakcí uskutečněných v rámci daných aplikací. V případě dApps na blockchainu Etherea jich více než 1,000 nemělo za poslední týden ani jednu!

                                                               TOP dApps v síti Ethereum. Zdroj: tronscan.org

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com