Pokud si odmyslíme skupinu Bitcoinových maximalistů, respektive celoživotních hodlerů, kteří Bitcoin nevymění za fiat nikdy a za žádných okolností, každý z investorů se čas od času rozhodne převést svou investici zpět do klasické fiat měny (konvenční peníze). Příčina může být potřeba peněz, vybrání zisku nebo obava z prohloubení ztráty v případě přetrvávajícího bear marketu.

10 důvodů podporujících Bitcoinový maximalismus

Způsoby, jak převést kryptoměny na klasické fiat měny, existují v podstatě tři. Buď si je směníte přímo na burze a ta vám následně fiat pošle na váš bankovní účet, který jste si zadali do vašeho osobního profilu, nebo využijete služby stránky LocalBitcoins.com, na které si můžete vybrat a následně kontaktovat fyzické osoby a společnosti, které od vás Bitcoin odkoupí přímo. Pokud nemáte účet na žádné burze a nechcete vaši kryptoměnu prodávat fyzické osobě, stále máte možnost využít služby kryptoměnových bankomatů.

Alternativní možností je nakoupit zboží přímo za kryptoměny a tím pádem se vyhnout potřebné směně na fiat. Populární službu, umožňující použít kryptoměny na platbu za zboží zakoupené na Amazonu, poskytuje například platforma Purse.io.

Převod kryptoměn do fiatu za pomoci kryptoburz

Jedním z nejjednodušších a nejčastěji využívaných způsobů, jak směnit Bitcoin a kryptoměny za USD nebo EUR, je použití kryptoměnových burz/směnáren. Důležité je mít na paměti, že pro využívání jejich služeb je v drtivé většině případů nutná verifikace, která se týká KYC a AML standardů.

Také je třeba si předem ověřit, zda daná burza podporuje vaši lokální fiat měnu. Některé mohou totiž fungovat pouze v páru s USD, respektive fiat měny nepodporují vůbec. Seznam vybraných burz a dostupné fiat měny:

  • Coinbase – USD/EUR,
  • BitMex – USD,
  • Kraken – USD/EUR,
  • Bitfinex – USD/EUR,
  • Bitstamp – USD/EUR.

Osobní prodej kryptoměn

Vzhledem k tomu, že ne každý se chce registrovat na burze, respektive požaduje jinou lokální měnu, nebo mu nestačí denní limity pro výběr, existuje možnost i osobního prodeje. Jedna z nejznámějších stránek, která vám usnadní vyhledání lokálních prodejců/kupujících, je LocalBitcoins.com. Jedná se o startup, který byl založen ve Finsku v roce 2012.

Momentálně registruje osoby prodávající či nakupující kryptoměny ve více než 15,000 městech v 248 zemích světa. Jednoduchým vyplněním pole pro vyhledávání můžete najít lokální kontakt pro váš obchod, přičemž v profilu obchodníka najdete všechny potřebné informace k realizování prodeje či nákupu. Krása Localbitcoins spočívá tedy především v tom, že s obchodníkem jednáte přímo a peníze můžete získat ve více podporovaných formách (bankovní vklad, PayPal, Payoneer, hotovost).

Kryptoměnové bankomaty

Pokud nejste registrováni na žádné burze a nechcete z nějakých důvodů prodávat vaši krypotoměnu osobně přes LocalBitcoins.com, zajímavým řešením může být prodej přes kryptoměnový bankomat (Bitcoin ATM). Stejně jako v případě LocalBitcoins.com, i stránka coinatmradar.com nabízí možnost lokalizování nejbližšího bankomatu. Ty lepší kromě nákupu a prodeje kryptoměny často podporují více digitálních měn, mezi jinými Bitcoin, LitecoinMonero, DASH.

Zdroj: coinatmradar.com

Na stránce máte po zvolení vámi zvoleného ATM zároveň možnost vidět aktuální nákupní/prodejní ceny a samozřejmě i denní limity v závislosti na registračních požadavcích. Při nižších limitech stačí telefonní číslo, při vyšších je potřeba ověření dokladu. Registrační požadavky se mohou lišit v závislosti na provozovateli Bitcoin ATM. Je však nutno poznamenat, že kryptoměnové bankomaty zpravidla nabízejí méně výhodný kurz než předešlé možnosti.

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nyní akceptují Bitcoin!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coinsutra.com