Not your keys – not your Bitcoin. Tímto jednoduchým mottem by se dalo jasně deklarovat, proč držet své kryptoměny v kvalitní peněžence a nikoli na burze. Pokud totiž nejste vlastníkem privátních klíčů, digitální aktiva nejsou de facto Vaše. Nejbezpečnějším způsobem, jak ochránit svůj kryptomajetek před hackery, je uložení do hardwarové peněženky.

Jednoduché ovládání, vysoká bezpečnost

Výrobce jedné z nejpopulárnějších HW peněženek, SatoshiLabs, dnes oznámil skvělou novinku. Ethereum, Ethereum Classic a ERC-20 tokeny je nyní možné spravovat přímo z rozhraní Trezoru. Ve zveřejněné zprávě se uvádí:

„Jsme nesmírně hrdí, že můžeme oznámit, že v beta verzi hardwarové peněženky Trezor odteď nabízíme nativní rozhraní pro Ethereum, Ethereum Classic a ERC-20 tokeny. Přestože tyto kryptoměny byly dlouhodobě podporovány Trezorem, dostupné byly pouze prostřednictvím integrace třetích stran jako například MyEtherWallet, MyCrypto a MetaMask.“

Podle informací ze stránek výrobce, majitelé Trezoru nyní nemusejí v případě správy výše zmíněných coinů používat služby jiných peněženek. Stačí si v hlavním menu umístěném na levé straně vybrat danou kryptoměnu a postupovat tak, jak jste byli zvyklí už dříve.

V případě, že si chcete ověřit stav účtu některého z ERC-20 tokenů, můžete tak učinit v poli určeném na vyhledávání, jak je vidět v obrázku přiloženém níže.

Zdroj: blog.trezor.io

Odesílání a přijímání kryptoměny

Sekce sloužící k odesílání nebo přijetí platby fungují podobně, jak tomu bylo doposud. V případě, že chcete přijmout platbu, je třeba si vygenerovat adresu, která se následně zobrazí v textové formě nebo v podobě QR kódu.

ČTĚTE TAKÉ:

Beta verze peněženky Trezor odteď umožní uživatelům nakupovat a směňovat kryptoměny

Pro vyšší bezpečnost výrobce vždy doporučuje zkontrolovat danou adresu i na fyzickém zařízení peněženky. Pokud se rozhodnete kryptoměny odeslat, v pokročilém nastavení máte možnost zvolit výši transakčních poplatků (Gas limit, Gas price). Zároveň můžete přidat k platbě i další informace.

V případě, že chcete pro správu Ethereum, Ethereum Classic a ERC-20 tokenů nadále využívat služeb třetích stran, tato funkcionalita a podpora zůstává neměnná.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: blog.trezor.io