Je to jen několik týdnů, co americká Komise pro cenné papíry, SEC, odmítla BTC ETF návrh od bratrů Winklevossovců kvůli obavám z manipulace a bezpečnosti. Vzápětí na to se Winklevossovci vyjádřili, že jejich rozhodnutí SEC neodradí od pokračování v jejich práci na poli kryptoměn. Winklevossovci jsou zpět dříve, než se čekalo a vypadá to tak, že bratři jsou připraveni seriózně řešit otázku regulací v kryptoměnách.

Zástupci kryptoměnové burzy Gemini, která patří Winklevossovcům, se setkali s několika společnostmi, včetně přední burzy cenných papírů Nasdaq, která je v kryptosféře známá Bitcoin futures produkty.

Můžete si přečístKdo to jsou bratři Winlevossovci?

Zdá se, že tato setkání byla úspěšná. Gemini ohlásilo vytvoření samoregulačního konglomerátu Virtual Commodity Association (VCA), který si určil za cíl stát se prominentním orgánem v rámci trhů s virtuálními komoditami. Zakladatelé VCA jsou přední kryptoměnové burzy Bitstamp, BitFlyer, Bittrex a Gemini, které se těší velkému úspěchu hlavně v USA.

Představitelé zmíněných čtyř firem mají naplánované v září první zasedání, kde mimo jiné bude diskutovat a rozvíjet myšlenku nově založené skupiny VCA.

Podle předem stanoveného plánu setkání, VCA nejprve zdůrazní pokyny a podmínky pro členství ve sdružení. Zadruhé, zástupci burz budou diskutovat o osvědčených postupech a pravidlech v kryptoměnovém průmyslu, které pomohou šířit „transparentnost, likviditu, řízení rizik a spravedlnost“.  Zatřetí, členské orgány vypracují sérii pokynů pro řešení komunikace s klienty, zveřejňování klientů a vedení záznamů. A v neposlední řadě, členové VCA udělají vše pro to, aby vytvořili silný, oddaný a nezaujatý tým jednotlivců, kteří by toto konsorcium uměli úspěšně spravovat.

Přestože tyto úkoly mají na starosti vládní orgány, komisař americké Komise pro obchodování futures komodit (CFTC – Commodity Futures Trading Commission), Brian Quintez přivítal vytvoření skupiny s optimismem:  Vzhledem k nepřítomnosti jurisdikce federálního dohledu nad kryptoměnovým trhem, v únoru a opět v březnu tohoto roku jsem vyzval kryptoměnovou komunitu, aby se sdružila a vytvořila subjekt, který by mohl rozvíjet a prosazovat pravidla prospěšné pro všechny. Iniciativa VCA je proto správným krokem pro realizaci těchto pravidel.

V současnosti bude tato skupina řízena Marií Filipakisovou, která dříve pracovala v oddělení finančních služeb v New Yorku, kde byla integrální součástí kryptoměnového týmu NYDFS (New York State Department of Financial Services).

Předpokládá, že zavedení samoregulačního konglomerátu, jakým bude VCA, může zamíchat karty v růstu institucionálního zájmu, protože tradiční firmy často odrazuje současný neregulovaný kryptoměnový ekosystém.

Budeme rádi, když nás podpoříte „lajkem“ na naší české facebookové stránce.

Zdroj: ethereumworldnews.com