V předchozím článku jsme vám představili několik Lightning aplikací (LApps), které v současnosti opět posouvají Bitcoin a blockchainovou síť o něco dál. Po první části LApps vám nabízíme další aplikace dostupné na trhu.

Tyler Winklevoss: Tržní kapitalizace Bitcoinu může překročit úroveň $7 bilionů

Posílání zpráv prostřednictvím LN

Posílání SMS zpráv už dávno nestojí mnoho, ale při větším počtu zpráv se faktura umí vyšplhat dost vysoko. Používáním LApp Insms se cena za zprávy sníží na úroveň nízkých Lightning transakčních poplatkůIdeální pro anonymní psaní si s někým v cizí zemi. Aplikaci využijete, i pokud potřebujete dostat zprávu, ale nechcete odhalit své číslo mobilu. Dočasná čísla pro přijetí zpráv jsou zatím k dispozici pouze v USA, ale brzy přibudou i další země.

Pokud si myslíte, že klasické smskování je už passé, proč nezkusit posílat zprávy prostřednictvím satelitu? Blockstream nabízí posílání takových zpráv přes spacebit, za které zaplatíte pár satoshi prostřednictvím LN peněženky.

Hraní a hazard

Hammerland je MineCraft podobný MMORPG (online masové hry), který využívá Lightning pro vklady a výběry z her. Pokud však preferujete MineCraft ve své originální podobě, BitQuest je prvním dominantním MineCraft serverem v  kryptoměnách.

Pro ty, kteří dávají přednost vynaložení menšího úsilí na to, aby získali (nebo ztratili) své Bitcoiny, existuje množství způsobů, jak vyhrát své peníze pomocí Lightning Network. Lightning Spin je jednoduchá hra typu „kolo štěstí“, při které odesílání LN platby vypadá, jako byste umístili čtvrtinu do arkády.

Kolo štěstí v aplikaci Lightning Spin. Zdroj: bitcoinist.com

Lightning Roulette je zase plnohodnotná hra rulety. Podle vašich preferencí si můžete vsadit i na Three-Card Monte. Bohužel implementace Thunder Dice se zdá být již neaktivní.

LN platby pro váš online obchod

Pro akceptování LN plateb ve vašem online obchodě existuje několik způsobů. Nejlepším a nejjednodušším na používání je Strike. Za všechny transakce si účtuje 1% poplatek a zdarma nabízí neomezené výběry.

Pokud je váš obchod o něco méně virtuální a více „cihla a malta“, pak můžete použít  nanopos. Tento jednoduchý Lightning prodejní systém sedí nejlépe pro obchody prodávající věci s fixními cenami, avšak nabízí i možnost vlastní ceny. Vaši zákazníci si tak díky LN platbám mohou zakoupit kávu, stojan na klobouky, lístky do kina, lepicí pásku, zdravotní pomůcky, …

LApps pro věci od výmyslu světa

Uvolněte svého vnitřního umělce a zakreslete si jen tak na Satoshi’s Place. Můžete zde jednoduše donekonečna kreslit přes tolik pixelů, kolik si můžete zaplatit.

Pořiďte si virtuální kávu přes StarBlocks. Poslouchejte muziku na Lightning Jukebox. Založte si Twitter-bot a budete placeni za lajky, retweety a podobně.

LApp ZigZag slouží na směnu kryptoměn během pár sekund, a to za nízké poplatky.

A co bude dál?

Zdá se, že se LApps těší velkému zájmu ze strany vývojářů. Kolik z těchto LApps jsou však pro kryptoinvestora opravdu přínosnými? Zdá se, že si LN našlo místo i v  obyčejném světě a ve světě her a zábavy. Bude ještě zajímavé sledovat, jaké neuvěřitelné LApps budoucnost přinese.

CEO Coinbase: Kryptoměny ve virtuální realitě jsou další velkou aplikací blockchainu

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinist.com