V dnešním moderním světě plném různých technologií, kde se informace na nás valí z každé strany, je pro nejednoho kryptoinvestora obtížné udržet krok s trhem. Vždyť téměř každý chce být včas informován a mít o všem přehled. Naštěstí vývojáři nezaostávají ani v této oblasti a pro kryptonadšence vyvinuli několik šikovných aplikací, které jsou zaměřeny přesně na jejich potřeby.

Vzhledem k množství „appek, které můžete najít na Google Play Store, je pochopitelně náročné vybrat si tu nejvhodnější právě pro Vás. My jsme vybrali několik základních a ověřených aplikací, které jsou většinou zdarma ke stažení, a jsou jednoduché na ovládání. Doporučujeme Vám však dobře projít nabídku na trhu a vybrat si pro sebe takovou, která nejvíce pasuje Vaším potřebám a požadavkům.

1. StockTwits

StockTwits je vysoce přizpůsobitelný zpravodajský zdroj pro vše týkající se kryptoměn. Najdete zde vše, co potřebujete vědět, na jednom místě. Appka byla prvotně určena pro sledování trhu s akciemi, ale její tvůrci přidali i sledování kryptoměn, čímž se stala v komunitě velmi oblíbenou. StockTwits získalo i několik ocenění od renomovaných technických expertů a žurnalistů.

V současnosti je pro vývojáře hlavní prioritou sledování informací o Bitcoinu (BTC), ale i ostatních kryptoměnách. Aplikace je zcela zdarma ke stažení, pokud Vám nevadí reklamy. Aplikace je kompatibilní se zařízeními s verzí Androidu 4.4 a výše.

2. Reddit

Možná se Vám zdá, že tato appka by tu neměla být. Faktem však zůstává, že Reddit  je jedním z nejžhavějších zdrojů pro včasné zprávy z oblasti kryptoměn. Uživatelé této platformy zde přidávají nová pravidla, regulace a další důležité informace, které by měl každý kryptoinvestor znát. Možná jste věděli, že Reddit pracuje na principu „subreddits“, což jsou speciální podstránky vyhrazené pro určitá témata. Na appce si tak můžete  najít ty nejnovější zprávy, aktualizace a jiná prohlášení, jakmile se uskuteční.

Aplikace Reddit si nedávno prošla masivní rekonstrukcí, což z ní činí celkově mnohem příjemnější a přátelštější aplikaci. Prohlížení obsahu, nebo čtení zdlouhavých článků v této aplikaci, by již neměl být problém. Na Redditu existuje množství dalších podřadných položek souvisejících s BTC. Občas je obtížné sledovat jen ty dobré subreddity. Reddit je bezplatná aplikace s mírným dávkováním reklam.

3. Bitcoin, Ethereum, IOTA Ripple Price & Crypto News

Jde o další populární zdroj pro získávání novinek a informací o BTC, ETH a jiných kryptoměnách. Mimo jiné si zde můžete prohlédnout cenové grafy kryptoměn. Appka nabízí i detailní zprávy o Vašich denních ziscích či ztrátách, protože slouží i k řízení Vašeho portfolia. Zákazníkům tak nabízí obrovskou výhodu oproti jiným informačním aplikacím.

Aplikace je obohacena i o funkci měnového konvertoru. Aplikace je sice zdarma ke stažení, ale zasypává Vás množstvím reklam. Dokoupením in-app je však můžete zrušit.

4. Blockfolio Bitcoin

Jde snad o nejznámější aplikaci pro sledování portfolia. Appka také nabízí důležité informace o BTC a altcoinech. Berte však na vědomí, že appka nedokáže zpracovat BTC platby a prodeje. Můžete si do ní „pouze“ manuálně nahrát BTC nebo jiné záznamy a sledovat info o pohybech cen Vašich kryptoměn. Uživatelské rozhraní aplikace si zaslouží speciální pochvalu. Sledovat můžete téměř 2,000 kryptoměn. Appka je kompatibilní se zařízeními používajícími Android 4.1 a výše. Blockfolio je zdarma ke stažení a nemá reklamy či dodatečné in-app.

5. CoinDesk

CoinDesk je velmi jednoduchá aplikace. Díky ní získáváte nejnovější informace o kryptoměnách, ale také časté aktualizace o jejich cenách. Můžete si nastavit notifikaci, když Vámi zvolená kryptoměna dosáhne nebo překročí určitou hodnotu. Jde o velmi hodnotnou funkci, neboť zprávy tohoto druhu vždy po ruce mohou pro kryptoinvestora znamenat velkou výhodu. Appka má moderní rozhraní a snadno se používá. Pro Ethereum (ETH) investory aplikace nabízí jednoúčelovou ETH stránku. Bohužel ostatní kryptoměny nejsou podporovány, což se však může v budoucnu změnit. CoinDesk je jedním z TOP poskytovatelů zpráv o blockchainu a kryptoměnách, o čemž svědčí i jejich aplikace. Taktéž je zdarma ke stažení a nemá reklamy či in-app k dokoupení.

6. Aplikace určené na management portfolia

Pro ty, kteří jsou na kryptotrhu aktivnějšími hráči, jsou aplikace na management jejich portfolia neocenitelným pomocníkem. Aplikace Vám pomáhají sledovat stavy na Vašich peněženkách, nebo zůstatky, zisky a ztráty na burzovních účtech, a to vše na jednom místě! Dokonce si přes ně můžete zadat i příkazy ke koupi či prodeji, protože appky jsou s burzami propojeny. K těmto aplikacím patří kromě Blockfolia i  CoinTracking, Altpocket, CryptoCompare Portfolio, či Delta. Podrobněji si o nich můžete přečíst v našem článku:

TOP 5 aplikací na management portfolia

7. Blockchainové prohlížeče

Investoři a obchodníci na burze ocení i tzv. „Google kryptoměn“ – blockchainové prohlížeče. Díky těmto šikovným prohlížečům si můžete prohlédnout konkrétní transakci, blockchainovou adresu, nebo blok. Jde o databázi blockchainové sítě. Známé jsou: Blockchain.com, Blockchair, Tokenview, Etherscan či Bitcoin.com. Blíže se na tyto prohlížeče můžete podívat v našem článku:

Top 5 blockchain prohlížečů

Základ kryptoinvestora

Kromě výše zmíněných aplikací je již téměř samozřejmostí a nutností mít na začátek nainstalovanou kryptopeněženku. Pro aktivnější investory to platí i o přístupu na  burzu.

Nezapomeňte, že investovat byste měli jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: thedroidguy.com