Mnoho lidí stále láká těžení různých kryptoměn. Při těžbě pomocí grafické karty (GPU) jsou však jisté věci trošku jinak, než byste čekali. Stále existují digitální měny, které lze těžit pomocí GPU. Je však třeba, abyste vynaložili určité úsilí, aby vše fungovalo tak, jak má.

Dogecoin je stále životaschopný

Zatímco mnoho lidí považuje Dogecoin (DOGE) za kryptoměnový žert na internetu, je nutno si uvědomit, že jde o edukativní nástroj. Zejména pro ty, kteří se chystají prozkoumat svět GPU těžení. Podívat se na tento coin se opravdu vyplatí. Kromě toho, že si dokázal získat velkou popularitu, jde i o kryptoměnu, kterou lze v dnešní době nejsnáze vytěžit. DOGE můžete samozřejmě získat i jinou cestou, těžba je jednou z možností.

Při těžení DOGE je nejbezpečnější možností připojení se k již existujícímu  těžebnímu poolu. Existuje několik těžebních poolů, které se dají využít. Zřejmě se z této aktivity nikdo nestane bohatým, ale přinejmenším se jedná o dobrou zkušenost. Těžení DOGE zvládne téměř každý s jakýmkoli typem počítače, i když výdělky se dost liší.

Monero je solidní možností

V posledních letech si v oblasti těžení kryptoměn našlo velkou oblibu Monero (XMR). Bohužel, ne vždy z těch správných důvodů, kdokoliv s CPU a GPU může XMR jednoduše vytěžit. Tak, jako i u Dogecoinu, i zde se vyplatí připojit ke stávajícímu monero poolu. Sólo těžení by nemuselo přinést výrazné výsledky. Pokud je někdo ochoten vynaložit úsilí na těžbu kryptoměn, může se mu to vyplatit.

Je možné, aby Bitcoin nahradil zlato? Co by to udělalo s jeho cenou?

Horizen (ZEN) nabízí slušné zisky

Většina lidí je zvyklá hledat kryptoměny mimo TOP 25 market cap žebříčku, avšak  Horizen (ZEN) je také zajímavou možností v rámci GPU těžení. Mineři získávají 88 % ze zisku z každého vytěženého bloku, který nemusí být vždy největší. Jde o jednu z mnoha Zerocoin kryptoměn, které se snadno těží pomocí běžného počítače. Pokud máte správný software a dobrý těžební pool, popřípadě server, jde o vhodnou možnost pro rok 2019.

Zcoin, netřeba si ho zaměňovat se Zcashem

Někteří lidé už zřejmě slyšeli o měně Zcash, kryptoměna Zcoin (XZC) je její fork. Pro ty, kteří se chtějí zapojit do těžení kryptoměn, je Zcoin zajímavou volbou. Zcoin se obchoduje na většině předních burz a je jednoduchý pro nové i zkušené minery. Zcoin, podobně jako monero, bojuje proti ASIC zařízením, což zajišťuje dlouhodobou životnost poolu při GPU těžení, pokud se nic vážného nestane.

Bitcoin Gold potřebuje více minerů

Další solidní možností na experimentování s těžením kryptoměn je Bitcoin Gold (BTG). Samozřejmě i samotný Bitcoin lze těžit, ale v tomto případě je možná lepší možností právě Bitcoin Gold. BTG už sice zažil svůj cenový kolaps, ale momentálně se jeho cena pohybuje na úrovni $26. V tomto roce by podle týmu, který stojí za BTG, měly nastat určité změny a vylepšení. Zda to však ovlivní cenu BTG, je sporné.

Ethereum poutá mnoho pozornosti

Mnozí budou souhlasit, že dobrou volbou při rozhodování, kterou kryptoměnu těžit pomocí GPU, je Ethereum (ETH). ETH je podle dat nejziskovější možností. Na ETH poolu je však velká konkurence a odměnu za vytěžený blok se snaží získat mnoho minerů. Pro zkušené minery je to ale velká příležitost přivydělat si. Hlavně v době, kdy cena ETH opět stoupá. Negativem tohoto těžení mohou být vysoké náklady, protože k dosažení slušných zisků bude zapotřebí víc než jen jedna grafická karta.

Přehled aktuálních výnosů z provozování MasterNodů

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: nulltx.com