Kryptoměnový trh si letos prošel těžkou cestou, která přinesla od října tohoto roku obrovské poklesy na cenách všech kryptoměn včetně Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH). Nejeden investor tak zůstal ve smutku a položil si otázku, co se v tomto neatraktivním období ještě vyplatí sledovat?

Bitcoin klesl oproti minulému roku o více než $16,000

Bitcoin si podstatně pohoršil ve srovnání s loňským prosincovým maximem, které bylo na hranici $20,000 dolarů. Výrazný pokles ceny zaznamenal zejména v listopadu, odkdy se pohybuje pod úrovní $4,500, ale stále nad hranicí $3,000.

Zdroj: Instagram @kryptoportal

Trh se stále snaží zotavit

I když se trh mírně zotavil, toto zotavení však netrvalo dlouho a mnohé ceny kryptoměn dosáhly svá minima. Další zotavení začalo jen před pár hodinami, kdy si trh mírně polepšil a zvýšení cen se zdá být stabilní pro celý trh.

Vývoj TOP 10 kryptoměn za posledních 24 hodin. Zdroj: coinmarketcap.com

I navzdory dlouhodobě negativnímu a nestabilnímu vývoji trhu stále existují kryptoměny, které se jednoznačně vyplatí sledovat, protože mají potenciál růst. Přiblížíme si tři z nich, které by mohly ve špatných časech znamenat dobrou investiční příležitost.

Cardano

Cardano (ADA) se momentálně může jevit jako běžná kryptoměna, ale mnozí v ní vidí světlou budoucnost, zejména díky tomu, že za ní stojí špičkoví vědci z oblasti IT a blockchainu. Kromě toho, že je standardní kryptoměnou, Cardano je také platformou pro každodenní zpracovávání transakcí, ať už pro vládu nebo pro instituce obecně. Platforma nedávno spustila dva nové nástroje – Marlowe a Plutus. Ty umožní zaznamenávání smart kontraktů na blockchainové síti Cardana.

Burza Binance navíc nedávno přidala do své platformy pro ADA pár s USDT. Vzhledem k faktu, že jde o největší kryptoměnovou burzu, může to pozici Cardano výrazně posílit.

ČTĚTE TAKÉ: 

Bližší pohled na platformu Cardano

Platforma Cardano také spustila novou verzi 1.4, od níž se očekává, že usnadní dosažení cíle společnosti Cardano, a to stát se světovým lídrem ve finančním sektoru. Cena ADA začala včera růst jako reakce na připravované spuštění této nové verze.

Cardano je tak na dobré cestě stát se široce adoptovanou kryptoměnou a součástí TOP digitálních měn v kryptoměnovém odvětví.

EOS

Platforma EOS je další kryptoměna s obrovským potenciálem. EOS je (stejně jako ADA) navržen pro tvorbu smart kontraktů a podporu decentralizovaných aplikací (dApps). EOS smart kontrakty jsou specifické, protože eliminují transakční poplatky, a platforma dokáže zpracovat miliony transakcí za sekundu.

EOS je populárním aktivem hlavně v Číně, kde vede v TOP žebříčcích. Poslední 24hodinové zotavení trhu přineslo pro EOS výrazné polepšení dosahující až 35% nárůst. EOS dokázal porazit Stellar (XLM) a stablecoin Tether (USDT). Obsadil tak čtvrtou pozici v top 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace na CoinMarketCapu.

EOS má podle expertních analýz jasnou budoucnost z hlediska ceny a škálovatelnosti jako inteligentní smlouva a platforma dApps. Momentálně se EOS obchoduje za $2.67, ale experti očekávají nárůst ceny na  hodnotu $143 do pěti let. Očekávají, že klienti na podnikové úrovni budou sponzorovat platformu kvůli jejímu „paralelnímu provedení“, které umožňuje spustit více aplikací najednou.

ČTĚTE TAKÉ: 

Ethereum vs. EOS – Která platforma je lepší?

EOS je na cestě stát se skvělou platformou a digitální měnou s reálnou využitelností. Zaslouží si tak být pozorně sledován, protože se jeví jako dobrá příležitost k investování.

XRP

XRP je základní kryptoměna platebního protokolu Ripple a v kryptoměnovém odvětví není žádnou neznámou. Ripple nahradil ETH na druhé pozici a od té doby vzrostlo ještě víc. Momentálně se náskok od ETH pohybuje na úrovni přibližně $4 miliard dolarů.

XRP se těší značné adopci hlavně díky platebním službám, které poskytuje Ripple. Nedávným spuštěním xRapid produktu, který je zodpovědný za úspěch v platebním sektoru, se jeho adopce ještě více zvýraznila. Požadavky na rostoucí trh s levnými a včasnými platebními řešeními s největší pravděpodobností přinesou XRP světlou budoucnost. Jeho cena avšak není aktuálně velmi atraktivní a pohybuje se na úrovni $0.38.

ČTĚTE TAKÉ: 

Platební síť Ripple

Experti věří, že obrovská tržní kapitalizace XRP má potenciál ještě většího růstu. Někteří dokonce vidí XRP jako TOP kryptoměnu roku 2019, která by stála na čele rostoucího trhu. Pozice XRP a predikce profesionálů dělají z XRP bez debaty jedno z aktiv, které je třeba sledovat a zvážit jako investici.

Tento článek neslouží jako investiční rada, jedná se jen o názor a pohled autora. Investujte s rozvahou, a jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: zycrypto.com