Americký nadnárodní komunikační a mediální konglomerát se sídlem v Dallasu v Texasu AT&T začal podle oficiální tiskové zprávy ze dne 23. května akceptovat kryptoměny pro online platby za telefonní služby. AT&T bude na zpracování účtů placených v kryptoměnách používat platformu BitPay.

Platby v kryptoměnách se těší stále větší popularitě a jejich adopce výrazně narůstá. BitPay je platforma, která převádí kryptoměny na fiat peníze. V současnosti ji používá přes 20,000 firem. AT&T je první velkou telekomunikační firmou se sídlem ve Spojených státech, která nabízí platby faktur přes BitPay.

Kevin McDorman, viceprezident AT&T, v oficiální tiskové zprávě uvedl:

„Neustále hledáme způsoby, jak zlepšit a rozšířit naše služby. Máme zákazníky, kteří používají kryptoměny a rádi jim nabídneme způsob, jak platit své účty metodou, kterou upřednostňují.“

Společnost AT&T vynaložila v posledních letech značné investice do své bezdrátové infrastruktury ve snaze podpořit mobilní uživatele. Snaží se tak udržet si zákazníky a nabídnout technologicky nejvyspělejší síť.

Dávejte si pozor, abyste neprozradili, kolik vlastníte bitcoinů

Narůstající adopce kryptoměn

AT&T je jednou z největších telekomunikačních společností na světě a druhým největším poskytovatelem bezdrátových služeb v USA se 34procentním podílem.

AT&T uvádí, že více než 400 milionů lidí v USA a Mexiku má přístup k jejich 4G LTE síti. S více než 260,000 zaměstnanci po celém světě poskytuje společnost hlasové služby ve více než 200 zemích.

Koncem roku 2018 AT&T oznámila, že pracuje na balíku blockchainových řešení kompatibilních s platformou pro cloud computing Microsoft Azure a platformou  IBM Blockchain. Cílem balíčku je poskytnout „dodatečnou transparentnost a zodpovědnost i vůči nejsložitějším dodavatelským řetězcům“ pro institucionální zákazníky v oblastech, jako jsou výroba, maloobchod a zdravotnictví.

Kromě toho, že vlastní a provozuje své dceřiné společnosti v oblasti telekomunikací, společnost AT&T koupila v roce 2018 společnost WarnerMedia, která kromě jiných mediálních společností vlastní společnosti HBO, CNN, TBS a Warner Bros.

Narůstající adopce Bitcoinu: Podívejte se na mapy s počtem uživatelů a distribuci uzlů

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: dailyhodl.com