Podle zpravodajského média The Wall Street Journal (WSJ), populární anonymní messaging služba Telegram už nebude organizovat ICO (Initial coin offering – počáteční nabídka mincí). Veřejnost tak už nemá šanci si kryptoměnu TON v předprodeji koupit.

Žádné ICO pro veřejnost

Protože předešlé Telegram ICO byly přístupné pouze pro soukromé velké investory, veřejnost se k tokenům v předprodeji již nedostane. Mnoho investorů, kteří se chtěli zúčastnit největší ICO investiční příležitosti tak zůstali zklamaní. Veřejnost si tak bude muset počkat na uvedení kryptoměny TON (Telegram Open Network) na kryptoměnové burzy. Odhaduje se, že společnost Telegram dosud shromáždila na ICO přibližně 1.7 miliardy dolarů.

Podle zdroje ve WSJ se Telegram rozhodl zrušit další ICO v důsledku zpřísňování regulaci ze strany zákonodárců a regulátorů. Od ledna, kdy společnost ohlásila ICO se toho ve světě práva a regulací hodně změnilo.

Telegram je paltforma, která slouží k odesílání šifrovaných zpráv. Denně ji využívá více než 700 milionů aktivních uživatelů, kteří v ní denně odešlou přibližně 15 miliard zpráv.

Také je ale možné, že Telegram prostě již dostatek peněz vybral a další už nepotřebuje. První soukromé ICO v únoru tohoto roku vybralo téměř $850 milionů a to jen od 81 investorů. V březnovém druhém kole bylo vybraných dalších 850 milionů dolarů od 94 investorů. Telegram tedy celkově inkasoval $1,7 miliardy od méně než 200 soukromých investorů. Vybrané peníze mají směřovat k vývoji projektu TON a k dalšímu vývoji, financování a provozování platformy pro zasílání šifrovaných zpráv.

Co je to Telegram?

Telegram je cloudová instant služba na posílání zpráv a dat zaměřená zejména na rychlost a bezpečnost, která je dostupná prostřednictvím open source klientů na téměř všech platformách. Uživatelé si mohou zasílat zprávy, fotografie, videa a soubory libovolných formátů a velikostí až do 1.5 GB, vytvářet skupiny až do 10,000 uživatelů a kanály pro libovolný počet uživatelů.

Nejpřednější výhodou telegramu, ale zároveň i zdrojem silné kritiky, je možnost šifrovat posílané zprávy a přenášená data, nebo nastavit automatické smazání přenesených dat po uplynutí stanovené doby. Právě pro toto šifrování dat čelí Telegram značné kritice, hlavně ze strany vlád zemí. Poté, co společnost odmítla poskytnout dešifrovací klíče, Ruská federace zakázala používání Telegramu.

Zdroj: wsj.com