Za posledních sedm dní se kapitalizace trhu kryptoměn zvýšila ze $102 miliard až na $145 miliard. Znamená to příliv nových zdrojů v podobě $43 miliard. Cena Bitcoinu (BTC) stoupla z $3,200 až na $4,300, což představuje nárůst o 33 %. Momentálně se drží kolem $4,200 a čeká, co bude dál. 

Uplynul týden od poslední technické analýzy BTC ze dne 15. 12. 2018 a já Vás vítám u té další.

V poslední analýze jsem říkal, že pád BTC se zastavuje a může se otočit a vyletět až na hodnotu $4,500. Viděli jsme, že se BTC vážně otočil a vyletěl nad $4,000.

Podívejme se, co nám dále napovídají grafy, order booky a novinky z kryptosvěta.

Grafy

Podle jednodenního grafu můžeme říci, že po 33% nárůstu začala cena BTC znovu stagnovat a rozhodovat se co dál. Žlutá čára ukazuje kritickou linii, pod kterou by BTC neměl padnout, pokud si chce udržet momentum trendu. Jak můžeme vidět níže na grafu, MACD ukazuje, že aktivita BTC byla na svém vrcholu a momentálně trochu ustupuje.

RSI (Relative Strength Index) na grafu naznačuje, že BTC je overbought (překoupen) a musí se tedy trochu „zchladit“ před tím, než začne znovu růst.

Order booky

Z orderbooků se dá vyčíst momentálně jen to, že se cena může pohnout do obou stran a nic jí v tom nebude bránit. Na žádné straně se nenacházejí větší stěny, které by definitivně zajistily trend .

Patterns (vzory)

Ještě během pracovních dnů jsme mohli na grafu vidět tří bílé vojáky, což je bull pattern, který naznačuje obrácení klesajícího trendu v nynější stoupající trend.

Koncem pracovních dnů a začátkem víkendu se cena začala znovu pohybovat více horizontálně do takzvaného side marketu a nebyl zjevný žádný pattern.

Z minulé technické analýzy však stále platí pattern obrácené hlavy a ramen (reverse head & shoulders), podle kterého by měl BTC ještě jednou poskočit nahoru.

Novinky z kryptosvěta

Odklad spuštění Bakkt:

Bakkt stanovilo den spuštění své burzy na 24. Ledna 2019. Nicméně její mateřská společnost, největší vlastník burz na světě – ICE, pravděpodobně opozdí její spuštění. Důvodem je, že ICE ještě nedostalo všechny potřebné potvrzení na spuštění kryptoburzy od U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Přinesou očekávaná Bitcoin ETF a Bakkt otočení trendu a nastartují růst kryptoměn?

V novém roce to bude i tichý vstup Facebooku do kryptosvěta.

Shrnutí

Před méně než 30 dny jsme mohli být svědky stejného nárůstu ceny až o 30 %, avšak neznamenalo to změnu dlouhodobého klesajícího trendu na stoupající. A totéž se pravděpodobně děje i nyní.

Grafy říkají, že jsme na špičce, nebo brzy na špičce, tohoto krátkodobého stoupajícího trenduTo znamená, že bude následovat pravděpodobně ještě krátký nárůst, aby se dokončil vzor obrácené hlavy a ramen, a pak přijde pád. Pád, který nás zavede zpět někde na hodnotu kolem $3,000 a až poté uvidíme co nám přinese BTC  dále.

A měl by nám přinést něco pozitivního. Další rok bude rokem kryptoměn, hlavně díky gigantům jako je ICE Facebook.

Krátce o XRP

V krátkosti a rychle na závěr ještě vzpomenu jinou kryptoměnu. Tento týden XRP.

Graf vývoje ceny XRP v podstatě kopíruje vývoj ceny BTC.

Za poslední měsíc XRP předběhlo v kapitalizací trhu ETH a nyní je to druhá největší kryptoměna na světě. Znamená to, že lidé či instituce ji začínají masově nakupovat.

Ripple je platforma postavená na open-source protokolu, který dovoluje rychlé a levné transakce. Je tedy hlavně mířena na banky a další služby spojené s platbami.

Její krátkodobá predikce je stejná jako moje predikce pro BTC. Bude kopírovat graf BTC. Avšak jako platební systém má před sebou velkou budoucnost, a je možné předpokládat, že v následujícím roce 2019 vytvoří důležitá partnerství, která ji posunou vpřed.

Důležité zmínit

Když už jsem začal s altcoiny (kryptoměny jiné než Bitcoin), musím zmínit nejdůležitější faktory, které je ovlivňují.

A ty jsou:

  1. Partnerství, novinky, aktualizace, forky.
  2. BTC.
  3. Pumpy a signály.

Vysvětlení:

  1. Samozřejmě, vždy když přijde nějaká novinka, jakou je partnerství, nebo její další využití ve světě, vyletí altcoin až na měsíc.
  2. Zatím jsou všechny altcoiny závislé na Bitcoinu, a tedy vždy budou zhruba kopírovat jeho vývoj ceny.
  3. Posledním velkým faktorem jsou takzvané pumpové a signálové skupiny, které mají i 200,000 členů.

Když se taková skupina rozhodne pumpovat (masově skupovat) nějaký altcoin, je možné, že tento altcoin vyletí o 10 až 2,000 %. Vždy záleží na tom, na jaké burze jej pumpují nebo „signálují“.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk