V uplynulých sedmi dnech klesla kapitalizace trhu s kryptoměnami ze $117 miliard na $102 miliard. Pokles tak představuje více než $15 miliard. Významné kryptoměny jako Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH) a Ripple (XRP) měly vskutku slabé výsledky vůči americkému dolaru. Ztráty se pohybují na hranici minus 10 %. Bitcoin včera dokonce klesl na 15měsíční minimum, kdy se jeho cena propadla pod $3,200.

Pokud chcete vědět něco o mně, člověku, který bude tyto analýzy psát, přečtěte si prosím mé bio na konci článku.

Bitcoin od 14. listopadu doposud

Když se podíváme na graf s jednodenními svíčkami, můžeme vidět, že negativní trend, který začal v polovině listopadu, nabral obrovské momentum, které tlačilo BTC dole. Toto momentum se však začalo s postupem času vytrácet a stejně tak se i cena začala pohybovat více horizontálně než vertikálně. Ukazatel MACD také naznačuje zpomalování, dokonce až zastavení pádu.

Na grafu můžete přesně vidět zpomalení pádu BTC a také indikátor MACD.

Co nás čeká dál?

Grafy a ukazatele naznačují, že negativní trend se zpomaluje. Podle všeho bude  BTC ještě chvíli ztrácet a otestuje hodnotu $3,000 – $2,800. Avšak tento test nebude takový drsný jako ty předešlé, protože jsme svědky zpomalení negativního trendu. Bude to relativně měkké testování.

V reálném čase to potvrzuje i náhled na knihu objednávek BTC/USD. Můžeme vidět, že na straně „bidu“ (zelená barva), kde chtějí lidé nakupovat, se vytvářejí obrovské stěny ve srovnání se stranou „asku“, kde chtějí lidé prodat.

V tomto okamžiku je na grafu BTC viditelný vzor obrácené hlavy a ramen (head & shoulders pattern).

Tohle vše spojené s koncem negativního trendu dává Bitcoinu pro nejbližší dobu velkou šanci otočit trend a po otestování zmíněné hodnoty vymrštit cenu BTC až na úroveň $4,500.

A nezapomínejme ani na to, že se v lednu má otevřít pravděpodobně největší regulovaná kryptoburza Bakkt, jejíž partnery jsou i Starbucks a Microsoft, a která je podporovaná největším světovým provozovatelem burz – ICE (Intercontinental Exchange).

Když si to všechno shrneme, ať se na to podívám tak, či onak, vypadá to, že se Bitcoinu blýská na lepší časy.

ČTĚTE TAKÉ: 

Opera spouští svůj prohlížeč orientovaný na kryptoměny pro decentralizovaný web

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk