Sen kryptonadšenců, že budou moci zaplatit za šálek kávy Bitcoinem, se začíná přibližovat realitě. Koncem roku by mělo být možné platit Bitcoinem ve Starbucksu, největším řetězci kaváren na světě.

Vitalik Buterin přirovnal Ethereum ke smartphonu, Bitcoin ke kalkulačce

Bude to možné díky spolupráci s platformou Bakkt, která však zatím nebyla dosud spuštěna.

O této službě se mluvilo již v srpnu minulého roku, když Starbucks oznámil partnerství s Microsoftem a Intercontinental Exchange. Nyní je tato informace znovu potvrzena. Síť kaváren bude tvořit značnou část kryptoměnové platformy. Nicméně dokud nebude Bakkt spuštěn, Bitcoinové platby nebude možné provádět. Pokud se tedy spuštění platformy opozdí, oddálí se také spuštění služby ve Starbucksu.

Bylo oznámeno, že kryptoměny se nebudou podílet na transakcích na straně Starbucksu. Plánuje se zavedení okamžité konverze Bitcoinu na standardní měny. Zpočátku budou možnost plateb pomocí BTC ve Starbucksu moci využívat pouze zákazníci z USA, ale později se očekává rozšíření služby i do dalších zemí.

Je nutné poznamenat, že spuštění platformy Bakkt bylo opakovaně odloženo. Nicméně podle šéfa ICE Jeffa Sprechera bude Bakkt, platforma pro obchodování s kryptokomoditami pro institucionální investory, spuštěna tento rok.

Vzděláváme se: Jak kryptoměny používají kryptografii

Zdroj: cryptonewmedia.press