V roce 2017 po úspěšné integraci SegWitu zaznamenal Litecoin pozitivní cenové zisky. Charlie Lee, zakladatel společnosti Litecoin, nedávno oznámil, že mobilní peněženka – Abra, bude používat inteligentní smlouvy, které probíhají na Litecoin síti.

Evoluce Litecoin sítě

Na začátku roku 2017 stál jeden LTC  $ 5, 19. prosince dosáhl rekordní hodnotu $ 366. Ačkoliv v současnosti cena klesla spolu s celým trhem, LTC se obchoduje na úrovni $ 140  (v době psaní článku). To znamená, že za posledních 15 měsíců zaznamenal nárůst přes 3000% . Tento nárůst byl také spojen s návratem Charlieho Lee do společnosti Litecoin Foundation.

Vývoj ceny LTC od začátku roku 2017.

Předtím, než se Lee vrátil do projektu Litecoin, který byl v té době ještě stále ve vývoji, pracoval jako vedoucí inženýr pro  Coinbase. Po jeho návratu se LTC síť začala rychle vyvíjet.

Litecoin je neuvěřitelně rychlý, čas vzniku nového bloku je přibližně 2.5 minuty, zatímco doba vzniku bloku při Bitcoinu je 10 minut. Také poplatky za transakce jsou ve srovnání s Bitcoinem velmi nízké. Čili pokud jde o jeho výhody, Litecoin má oproti Bitcoinu více výhod, zejména, když se používá jako platební systém.

Aktivovaný SegWit při LTC a BTC napomohl spolupráci těchto dvou kryptoměn. Také Lightning Network založený na blockchainu může být použit i v LTC a BTC platbách. Ale na to, aby platforma  Lightning Network fungovala správně, musí být aktívní  SegWit. S využitím SegWitu a Lightning Network se platby stávají méně nákladné, rychlejší a efektivnější.

Abra a LTC smart kontrakty

Za přibližně 2 týdny bude mobilní peněženka  Abra využívat inteligentní smlouvy na síti Litecoin. Cílem projektu je spustit protokol aplikace Abra na Litecoin síti jako inteligentní smlouvu a umožnit obchodování s jinými měnami v peněžence.

Mobilní aplikace Abra

V aplikaci Abra je momentálně dostupných 20 kryptoměn a 50 fiat měn. Aplikace umožňuje uživatelům obchodovat se všemi kombinacemi párů, které zahrnují jak kryptoměny, tak konvenční fiat měny. Aplikace však neumožňuje uživatelům přímo zakoupit konkrétní kryptoměnu. Umožňuje Vám jen investovat do LTC a následně Vám umožní přístup k jiným kryptoměnám pomocí inteligentní smlouvy integrované v Abra.

Takže nejprve investujete do LTC, následně aplikace „zablokuje“ aktuální cenu LTC vůči kryptoměně, se kterou chcete obchodovat. Pokud se hodnota této kryptoměny zvýší, můžete konrakt podepsat a vybrat si zisk. Takže technicky minci nikdy nevlastníte, jen se dostanete do kontaktu s kolísáním ceny ve vztahu k této minci.

Proč byla zvolena Litecoin síť?

Litecoin je považován za bezpečnější variantu Bitcoinu a navíc nabízí uživatelům další výhody, jako jsou nižší náklady a rychlejší transakce.

Společnost Abra upřednostnila Litecoin před Bitcoinem Cash nebo jakoukoli jinou kryptoměnou kvůli její škálovatelnosti a bezpečnosti. Také proto, že tato síť není až tak náchylná na náhlé změny cen  a změny v transakčních poplatcích (v porovnání s ostatními kryptoměnami), což je významný faktor při udržování spolehlivosti kryptoměny.

Zdroj: coindoo.com