Binance, největší burza na světě s kryptoměnami, spustila veřejné testování své decentralizované obchodní platformy vybudované na svém vlastním blockchainu.

Společnost Binance oznámila, že jejich nová platforma nazvaná Binance DEX je připravena na veřejné testování, v jehož rámci mohou uživatelé generovat vlastní peněženky a komunikovat s uživatelským prostředím.

Spuštění Binance Chainu

Kromě toho společnost Binance odhalila blockchainový prohlížeč pro testnet své vlastní veřejné sítě blockchainu nazvaného Binance Chain. Ten už pohání i zmíněnou decentralizovanou burzu.

„Binance DEX je decentralizovaná burza s decentralizovanou sítí uzlů, ve které vlastníte své soukromé klíče a spravujete si vlastní peněženku,“ řekl generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao (CZ).

Pohled na pěkné a zjednodušené prostředí nové burzy Binance DEX

Zatímco spuštění testnetu je důležitým mezikrokem před spuštěním finálního produktu, Binance uvedla, že se nachází ve stádiu získávání zpětné vazby od komunity a uživatelů. Než bude schopna odhalit časový plán spuštění finální verze, potřebuje získat množství metrik a podnětů na zlepšení. Pokud máte v plánu tuto burzu používat, neváhejte se zapojit i do její komunity.

Rovněž můžete vyplnit dotazník. Nejlepší zpětné vazby a připomínky mohou získat  odměnu 5 BNB (1 BNB = $10.83).

Podpora softwarových a hardwarových peněženek

Společnost dodala, že nová burza podporuje Trust Wallet, nedávno zakoupený blockchainový startup a hardwarovou peněženku Ledger. Tyto služby již byly integrovány s Binance DEX. Jejich uživatelé se tak mohou těšit ze zjednodušeného a bezpečného přístupu na burzu.

„S Binance DEX poskytujeme odlišnou rovnováhu mezi bezpečností, svobodou a jednoduchostí používání, kde si větší zodpovědnost převezmete vy. Máte tak větší kontrolu nad vaším osobním majetkem,“ řekl Zhao.

Binance také vylepšila svůj vlastní token Binance Coin (BNB), který vznikl spolu s burzou v roce 2017. BNB, který je stále ERC-20 tokenem a tudíž je postaven na  Ethereum blockchainu, těží z velkého úspěchu burzy a je zařazen mezi desítku největších kryptoměn na světě podle tržního podílu. BNB token bude se spuštěním finální verze DEX burzy emigrovaný na zmíněný Binance Chain. Stane se tak z něj plnohodnotný token s vlastní sítí a specifickým využitím.

„Se základní technologií Binance Chain dokáže Binance DEX zvládnout stejný objem obchodování, jaký dnes zpracovává samotná burza Binance. To odstraňuje problémy s rychlostí a výkonem, kterým čelí mnoho jiných decentralizovaných burz,“ poznamenává Zhao.

Zhao také poznamenal, že pro zalistování tokenu na DEX burze bude stanoven poplatek ve výši přibližně $100,000. Poplatek se může časem zvýšit a sloužit má hlavně na snížení počtu podvodných projektů.

Nová decentralizovaná burza Binance bude kompatibilní s hardwarovými peněženkami

Binance má velkou šanci stát se první úspěšnou DEX burzou

V průběhu posledních 12 měsíců (od vzniku první várky decentralizovaných burz zejména na síti Ethereum) se pozornost výrazněji obrací na podobně zaměřené projekty. Navzdory velké poptávce investorů v komunitě většina DEX projektů nedokázala zaujmout uživatele natolik, aby opustili pohodlí centralizovaných služeb.

Nemáte ještě na Binance účet? Zde najdete podrobný obrázkový návod, jak se na tuto burzu zaregistrovat a jak na ní obchodovat.

Pro běžné uživatele by obchodování na DEX burzách nemělo být odlišné od obchodování na centralizovaných burzách. Jsou uživatelé, pro nichž decentralizace není nezbytná, a tak je DEX projekty moc nezajímají. Zatímco decentralizace jako taková je důležitá, musejí existovat stimuly pro stávající uživatele centralizovaných burz, aby se dobrovolně přesunuli na ty decentralizované.

Mezi tyto stimuly na Binance DEX patří rychlost zpracování objednávek odpovídající centralizovaným systémům, schopnost uživatelů získat plnou kontrolu nad finančními prostředky využíváním non-custodial peněženek a z dlouhodobého hlediska potenciálně větší likviditu pro širokou škálu kryptoměnových aktiv.

Viktor Radčenko, zakladatel Binance Trust Wallet, zdůraznil, že DEX poskytne uživatelům možnost získat plnou kontrolu nad svými finančními prostředky a soukromými klíči a maximalizovat tak bezpečnost a svobodu.

Nejdůležitější prodejní bod Binance DEX je její jméno. Miliony lidí na celém světě  Binance znají jako důvěryhodnou a uživatelsky přívětivou burzu. Z tohoto pohledu se nic nemění, spíše posouvá k lepšímu. Společnosti zatím vyšlo vše, na co sáhla. Očekává se její úspěch i v tomto směru. Uvidíme, jak se jí bude dařit.

Zhlédněte taktéž krátké video (v angličtině), jak se na novou burzu Binance připojit a začít na ní obchodovat:

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coindesk.com