Největší telekomunikační společnost na světě AT&T se stala nejnovější velkou společností, která spustila sadu blockchain služeb zaměřených na různé odvětví.

Společnost AT&T ve své tiskové zprávě uvedla, že řešení, které jsou do značné míry zaměřené na procesy dodavatelského řetězce, mohou pomoci podnikům automatizovat a digitalizovat procesy s využitím blockchain technologie.

S odvoláním se na případy použití v celém průmyslu, včetně výroby, maloobchodu a zdravotní péče, konglomerát uvedl, že jeho klienti ,,budou mít lepší zdroje na sledování a správu informací mezi více stranami“ s použitím vysoce bezpečné povolené blockchain platformy.

Platforma  blockchain-as-a-service byla navržena tak, aby se mohla zapojit i do jiných blockchainů, včetně IBM Blockchain a Microsoft Azure. Nástroje internetového obchodu společnosti AT&T mohou být propojeny také s automatizačními a monitorovacími funkcemi.

Zveřejnění přináší silné stránky nové platformy při sledování původu a pohybu zboží pro výrobce tím, že umožňuje poskytovatelům zdravotní péče sdílet data pacientů při současném zachování soukromí a pomáhá maloobchodníkům řídit zásoby, či sledovat dodávky.

Víceprezident divize Alliances Business Development společnosti AT&T Business uvedl, že:

,,Blockchain zlepšuje bezpečnost a umožňuje lepší řízení transakcí prostřednictvím složitých procesů používaje naše globální sítě a schopnosti IoT. AT&T zdokonaluje blockchain tím, že poskytuje komplexní řešení, které automatizují sledování, a které dokáží monitorovat i podmínky prostředí během celého procesu.“

Spuštění blockchain platformy od AT&T není příliš velkým překvapením. Společnost už nějakou chvíli pracuje v tomto odvětví, protože v červnu 2017 získala patent na typ domácího účastnického serveru, který byl podpořen blockchain technologií.

V posledním roce několik velkých firem považovalo za vhodné spustit své vlastní platformy typu ,,blockchain-as-a-service“, což pravděpodobně přinese své místo v dalším velkém odvětví.

Závěr

Software Giant SAP spustil svou platformu počátkem tohoto roku, stejně jako  OracleJD.com a Huawei. Společnost IBM spustila svou blockchain platformu v roce 2017.

Zdroj: coindesk.com