Letiště v Brisbane (BNE), třetí nejvytíženější letiště v Austrálii, udělalo bezprecedentní krok a plánuje zavést platby v kryptoměnách ve více terminálových obchodech. V oficiálním prohlášení letiště v Brisbane odhalilo partnerství se startup zaměřeným na bitcoinové platby TravelbyBit a plánuje implementovat platební systém firmy do obchodů ve dvou terminálech letiště.

Jako důvody tohoto rozhodnutí BNE uvedlo výhody digitálních měn oproti tradičním platidlům jako kartám a hotovosti, mimo jiné nízké poplatky za transakce, směnné kurzy, téměř okamžité převody peněz a žádný dohled třetích stran při peer-to-peer platbách.

Jak uvádí úryvek z tiskové zprávy BNE:

„Cestující budou moci brzy používat kryptoměnový platební systém od TravelbyBit, který zahrnuje Bitcoin, Dash, Ethereum a jiné digitální měny, na platby v restauracích a nákupy v obchodech.“

V plánu udělat letiště v Brisbane prvním na světě, které bude přijímat platby v kryptoměnách, generální manažer Brisbane Airport Corporation (BAC) pro strategické plánování a vývoj Roel Hellemons dodal:

„Mnozí lidé ze všech koutů světa zbohatli na investicích do kryptoměn, a mnoho z těchto lidí pravidelně mezinárodně létá, takže dává smysl, abychom jim nabídli možnost platby digitálními měnami v rámci našich terminálů.“

Krok správce letiště přijímat kryptoměny je velkým posunem vpřed, v již tak otevřeném a přátelském postoji Austrálie ke kryptoměnám a lokálnímu blockchain sektoru. Komerční přijímání kryptoměn v obou terminálech na letišti v Brisbane je ještě výraznější po ochromujících pravidlech, které v poslední době zavedli země jako Indonésie, Čína a z části i Jižní Korea.

Hellemons tvrdí, že mají do budoucna velké plány a ještě jsou jen na začátku:

„Toto je pro nás teprve začátek, chceme rozšířit přijímání kryptoměn napříč celým byznysem, sledujte nás.“

Zdroj: ccn.com