Nová platforma od populární směnárny ShapeShift umožňuje získat svým klientům plnou kontrolu nad jejich soukromými klíči. Společnost tak reaguje na stále větší poptávku po službách, které na rozdíl od centralizovaných kryptoburz nemají vaše aktiva ve své moci.

Privátní klíče zůstanou ve vašich rukách

Platforma, kterou ShapeShift představil jen před pár dny, umožňuje jejím uživatelům nakupovat a prodávat více než 50 kryptoměn a tokenů. Souběžně s tím mohou její klienti využívat i nákup přímo za fiat měny, přičemž v nabídce je zatím pouze  americký dolar. Vzhledem k tomu, že uživatel je po celou dobu výhradním držitelem svých privátních klíčů, obchodování na této platformě vyžaduje připojení hardwarové peněženky.

ShapeShift aktuálně podporuje populární Trezor od českého výrobce SatoshiLabs, jakož i KeepKey, kterou získal akvizicí v létě 2017. Do budoucna přitom plánuje zavést podporu i pro další oblíbenou HW peněženku Ledger.

Uživatelské rozhraní služby ShapeShift.com

ShapeShift, který letos slaví páté narozeniny, umožňoval dosud pouze jednoduchou konverzi mezi dvěma vybranými kryptoaktivy. Prostřednictvím nové platformy, na jejíž testování se zúčastnilo více než 20,000 lidí, mohou její uživatelé kryptoměny nejen obchodovat, ale za pomoci hardwarových peněženek i odesílat, respektive přijímat.

Zakladatel a CEO společnosti Erik Voorhees se k důvodům představení takového řešení vyjádřil slovy:

„Bylo třeba, aby existovala platforma, která by disponovala skvělým uživatelským rozhraním. Takovým, aby ji mohli používat i moji prarodiče, ale zároveň aby ​​byla postavena na non-custodial řešení.“

Nová aplikace, další obchodní páry

Nová platforma, která se zaměřuje na mezinárodní retailové klienty, slibuje představení i nové mobilní aplikace. Ta má poskytovat jejím uživatelům tržní údaje v reálném čase pomocí rozhraní Coincap API. V blízké budoucnosti plánuje společnost podle Voorheese zařadit do nabídky nejen další kryptoměny či nákup prostřednictvím několika světových fiat měn, ale i další služby, například v podobě možnosti půjčování kryptoměn. V nabídce nových obchodních párů by se měla dokonce objevit i digitální měna Facebooku, Libra.

Zajímavou informací je i fakt, že platforma během registrace nevyžaduje od svých klientů splnění Know your customer  (KYC) standardů. V případě, že tento ověřovací proces neabsolvujete, nebudete moci kryptoaktiva na ShapeShift obchodovat a zůstane vám tak jen možnost jejich přijímání, respektive odesílání.

Víkendový ฿ulletin: Snahy o deanonymizáciu kryptomien naberajú na obrátkach

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: ccn.com